עליית המחירים בארץ הובילה לא מעט משקיעים למחשבות מחודשות לגבי תחום הנדל"ן, בייחוד על רקע ההבנה כי כיום בעידן גלובלי, אפשר ואף רצוי לבחון אפשרויות מעבר לים. אחת מהאפשרויות הנחשקות והבולטות ביותר היא ללא ספק קפריסין אשר זוכה להתעניינות הולכת וגוברת מצד קהל המשקיעים, ולא בכדי.  מה הופך אותה למדינה בעלת פוטנציאל משמעותי בעבור קהל המשקיעים? להלן הפרטים שעשויים לסייע לכם לא רק למנף את הכספים שלכם, אלא גם להוביל ליצירה של מענה אשר במסגרתו תוכלו להשקיע בחוכמה בעבור עתיד המשפחה.

קפריסין – יעד נחשק להשקעות נדל"ן

קפריסין היא מדינה אירופאית הממוקמת במרחק של כ-45 דקות טיסה מישראל.  מתוך כלל היבשת, אין ספק כי קפריסין היא יעד שמאפשר למשקיעים לקנות נכס במדינה ששייכת אומנם לשוק האירופי, אולם מבחינת המרחק מדובר ברכישה של נכס במרחק קצר מאוד ממקום המגורים שלכם כאן בישראל, מה שמאפשר למשקיעים לקבל שליטה מלאה על ניהול הנכס. נכס להשקעה או מגורים מהווה הזדמנות מצוינת בעבור קהל המשקיעים לקבל תשואות יציבות, כאשר היום בערים כמו למשל פאפוס אפשר לקבל תשואה ממוצעת של בין 4%-6% שנתי. נוסף לכך, אי אפשר להתעלם מהיציבות הכלכלית המרשימה של קפריסין כמו גם היותה יעד מבוקש מאוד לתיירים מכל רחבי העולם, כך שאפשר לנצל את ההזדמנות לטובת רכישה של נכס לא רק לטובת השכרה לטווח הרחוק, אלא גם לתיירים מכל רחבי העולם, כולל כאן מישראל.

זאת ועוד, אי אפשר להתעלם משתי מגמות מרכזיות אשר מתרחשות בקפריסין. ראשית, מאז פרוץ מגפת הקורונה נרשם זינוק במחירי הדיור, כך שמדובר בהזדמנות נהדרת בעבור קהל המשקיעים להוביל ליצירה של מענה אשר מצליח לתפוס את הרגע, ולנצל את המומנטום לטובת רכישה של נכס בעלות כספית נמוכה בעשרות אחוזים מאשר כאן בישראל. נוסף לכך, התחזקות השקל אל מול היורו משפיעה על הכיס שלכם כמשקיעים, בייחוד לאור העובדה כי מדיניות המיסוי בקפריסין נחשבת לידידותית מאוד, בייחוד על רקע העובדה כי מי שמשקיע במדינה יכול לקבל אזרחות, מה שהופך את תחום ההשקעות לא רק בעל פוטנציאל מבחינה פיננסית, אלא גם לעתיד שלכם.

 

 

מה חשוב לדעת לפני שמשקיעים בנדל"ן בקפריסין?

צריך לקחת בחשבון כי השקעה בקפריסין צריכה להתבצע באמצעות ליווי מצד חברה מקצועית, וזאת בשל ההבנה כי מדובר במדינה יחסית מורכבת מבחינת שטחה, זאת בשל העובדה כי היא מחולקת לשתי ישויות נפרדות: קפריסין הטורקית וקפריסין היוונית. יש הבדל משמעותי במדיניות המיסוי, מאחר ובמידה ואתם מחליטים להשקיע בקפריסין הטורקית, תידרשו לשלם עמלה לעורך דין, דמי רישום בממשלה, מס בשיעור של בין 1%-3% לצד תשלום מע"מ. על כן, רצוי לקבל את הליווי מצד חברה אשר מתמחה בתחום ואשר יכולה לסייע לכם מבחינת איתור של נכס אשר מותאם להון העצמי שלכם, לצד מתן של מענה שבמסגרתו תוכלו לא רק למנף את הכספים הנזילים, אלא גם להוביל ליצירה של השקעה משתלמת בהתאם לסטטוס החוקי הייחודי של המדינה.

לסיכום

קפריסין נחשבת ליעד מועדף להשקעות על ידי ישראלים, אין בשל הקרבה הגיאוגרפית והן בשל היכולת לבצע רכישה של נכס למגורים או לתיירות בעלות כספית אטרקטיבית אשר נמוכה בעשרות אחוזים מאשר כאן בישראל, ואפילו באירופה. באתר גלובל נדל"ן ניתן לקבל שפע של מידע בנוגע להשקעות בתחום הזה, ואף לקבל ליווי מקצועי מצד צוות אשר מתמחה בתחום, כל זאת מתוך מטרה לנצל הזדמנויות, ולהשקיע בחוכמה.