כל קיץ זה קורה מחדש. ההורים ההמומים לא מבינים כיצד זה קורה שיש להם יותר מידי ימים של חופש עבור הילדים ופחות מידי ימים שהם יכולים אותם לנצל על מנת לנפוש יחד איתם בנעימים. הכסף נגמר ברגע בו רושמים את כל אחד מן הילדים שעדיין קטנים מידי לקייטנה של שניים או שלושה מחזורים, והחום המעיק לא ממש מסייע ורק מעלה את המחנק אל עבר קושי לנשום בין ההוצאות לבין החופש שאותו בפועל מתכננים.

החופש הגדול היא תקופה מאוד ארוכה שבה רק מחפשים מה לעשות עם הילדים, וגם לאחר שכל הקייטנה בשני המחזורים כבר הסתיימה עדיין הורים רבים מוצאים את עצמם מחפשים מה עוד לעשות עם שלושה שבועות שבמהלכם הילדים נותרים בבית משועממים, והחיפוש אחר מקום לנופש באופן רשמי מתחיל.

 

מכינים את הנופש לחופש הגדול

עבור אלה שחשבו לנצל את הדרכון הפורטוגלי, זה כדאי להקדים ולהוציא כזה לכל המשפחה, כולל הילדים. מדוע? כי הוצאת דרכון פורטוגלי היא כזאת שאיתה ניתן לצאת אל נופש בצורה הכי פשוטה עם ילדים אשר נעים במהירות בין מצב של חוסר מנוח אל מצב שבו הם עייפים. הדרכון הזה הוא בגדר של מכרה של זהב עבור נופש באירופה, אפילו אם טסים כדי להיות שם שבועיים ארוכים, כולל טיסה, מלון והמוני פינוקים. כי הדרכון הזה מעניק את האפשרות לעבור אל המסלול המקוצר של האיחוד האירופי ולא להיתקע בביקורת דרכונים עם המוני תיירים עייפים וחסרי סבלנות, ממש כמו ילדים.

עוברים אל התור המקוצר

אז מי זכאי בכלל לקבל לידיו דרכון של פורטוגל? זה הרי נשמע תלוש מן המציאות כי ישראלי יוכל לקבל דרכון עבור מדינה כמו פורטוגל, אבל מי שיודע היטב את ההיסטוריה ואת מה שעבר על היהודים בתקופה של גירוש ספרד, הבין כי ישנם יהודים שהיו נותרים בספרד ואפילו בפורטוגל אלמלא כל הגזרות שהיו באותה התקופה נגד יהודים. ישנו מאגר של שמות משפחה עבור זכאים שניתן לבדוק אונליין, וחשוב להבין כי תנאי הסף הם לא גבוהים, כך שכל משפחה שרוצה להיות עם דרכון פורטוגלי בקיץ, צריכה לפעול על מנת לעבור את כל השלבים ולהיות בעלי דרכון שנהנים מכל התנאים הנלווים.

 

יתרונות רבים לדרכון אחד

במה כבר עוזר להיות אנשים שיש להם דרכון של פורטוגל? הרי זו לא מדינה פופולארית כל כך לעומת יתר המדינות שבהם יהודים מנסים לקבל דרכון, אז למה באמת לפנות לשם? כי אם באמת עומדים בכל התנאים, פורטוגל נכון להיום מקבלת בשמחה יהודים ישראלים מתוך המטרה להעשיר את הכלכלה המקומית שם שנמצאת בקשיים. מעבר לכך, זה פותח שער אל כל יתר מדינות האיחוד האירופי, כולל מעבר חופשי ממדינה אחת לאחרת, דבר שיכול מאוד להועיל עבור טיול שבו רוצים ללכת לכמה מדינות אירופאיות, ולעשות זאת ביתר קלות- ממש כמו כל יתר האירופאים. זה טוב לעסקים, זה טוב ללימודים וזה טוב למהגרים. והכי טוב, זה חופשה אירופאית כאשר אתם עם דרכון אירופי.