כשהילד שלכם מתקרב לגיל 13, הוא למעשה מתקרב לאחת מאבני הדרך המשמעותיות בחייו, ובפרט בגיל ההתבגרות שלו – בר המצווה. בר מצווה הוא אירוע קדוש ומשמח במסורת היהודית, המסמל את המעבר של חתני בר המצווה מילדות לבגרות. זוהי גם הזדמנות בעבורכם, ההורים הגאים, לחגוג את הגדילה וההישגים של הילד שלכם. מאחר שארגון אירוע בר מצווה מצריך תכנון והכנה, במאמר שלפניכם נדריך אתכם בתהליך ארגון חגיגת בר מצווה משמעותית ומהנה. בואו נתחיל!

ראשית כל – תקציב

כדי לתכנן אירוע, כל אירוע, חייבים קודם כל להגדיר תקציב. כלומר, עליכם להגדיר מהו הסכום (בערך) שאתם יכולים ורוצים להשקיע באירוע בר המצווה. הגדרת התקציב למעשה תסייע לכם להתמקד באפשרויות העומדות לרשותכם, ולקבוע מה האירוע יכלול ובאיזה היקף. הקצו כספים להיבטים שונים באירוע, כמו למשל מקום האירוע, קייטרינג, עיצוב, בידור ועוד. השתדלו שלא להתפזר והשקיעו את הכסף בתבונה.

בחרו מקום

בחירת המקום הנכון והמתאים ביותר נותנת את הטון לכל האירוע. בחרו מקום שמתיישב עם החזון שלכם ושמתאים לכמות האורחים שלכם. בתי כנסת, אולמות אירועים ואפילו הכותל המערבי יכולים להיות אופציות מתאימות. בבחירת המקום, יש לוודא שיש את כל האמצעים הדרושים לכם לקיום אירוע כמו זה שאתם חולמים עליו. אם למשל אתם מארגנים בר מצווה בכותל, אנחנו ממליצים לכם להיעזר בשירות היסעים מחברת ההסעות בירושלים כנפי יונה שתסייע לאורחים שלכם להתנייד בעיר לקראת האירוע.

 

 

תכננו את העלייה לתורה

חלק בלתי נפרד מאירוע בר מצווה הוא העלייה לתורה. במסגרת טקס העלייה לתורה, הילד לומד פרשה מן התורה בעזרת רב שמדריך אותו ומכין אותו להקריא אותה בטעמי המקרא. על פי המסורת היהודית, העלייה של הילד לתורה צריכה להיות בתאריך יום הולדתו העברי, והאירוע יתקיים בימי שני או חמישי או בראש חודש שלאחר תאריך הלידה העברי. קנו לנער בר המצווה בגדים חגיגיים לפי טעמו האישי ועזרו לו לכתוב נאום מרגש לאורחים, המודה להם על שהגיעו לחגוג בשמחתו.

אטרקציות ובידור

אירועים בישראל, מברית מילה ועד חתונה, ידועים כמשמחים במיוחד – וזאת הודות לאטרקציות שאנחנו הישראלים אוהבים למצוא בכל אירוע. למשל, נהוג להביא לאירוע דיג'יי מקצועי שינגן לאורחים את מיטב הלהיטים העדכניים ביותר וירקיד אותם על הרחבה. עוד אטרקציה מגניבה שתפסה תאוצה בעולם הפקת האירועים היא צילום מגנטים, המעניקה לכל אורח מזכרת אישית בצורת מגנט עם תמונה מהאירוע. נוסף על כל אלו, פופולרי במיוחד להביא לאירוע אטרקציות אכילות, כמו דוכן המבורגרים שנכנס לרחבת הריקודים או קיאק פירות ענקי שכולם יכולים ליהנות ממנו.

קייטרינג ותפריט

זה לא סוד שהאוכל משחק תפקיד מרכזי בכל חגיגה באשר היא. אנחנו ממליצים לכם לפנות לקייטרינג כשר ובעל מוניטין טוב שייצר בעבורכם תפריט המתאים להעדפות ולצרכים התזונתיים שלכם ושל האורחים שלכם. אנחנו ממליצים לבחור בתפריט מגוון, הכולל מנות ללא גלוטן ומנות טבעוניות, כדי שכולם יוכלו ליהנות מסעודת בר המצווה. כמו כן, חשוב לוודא ששירותי הקייטרינג שבו אתם בוחרים יהיה מודע לאלרגיות או להגבלות תזונתיות שעלולות להיות לאורחים שלכם.

לסיכום,

ארגון אירועים הוא לא משימה קלה, והדבר נכון במיוחד כאשר מדובר באירוע בר מצווה, שאותו מתכננים בדרך כלל בשיתוף עם הנער המתבגר שדעתו אינה תמיד מתיישבת עם דעתם של הוריו. יחד עם זאת, אנחנו בטוחים שבעזרת כל הטיפים המצוינים לעיל, תוכלו לארגן אירוע בר מצווה מיוחד, מרגש וחווייתי שחתן בר המצווה והאורחים יזכרו לשנים רבות.