מעבר דירה הוא אירוע משמעותי, בייחוד בעבור משפחות עם ילדים קטנים. בשביל להוביל ליצירה של מערך שיאפשר לכם לבצע את המעבר בקלות ואפילו עם חיסכון משמעותי בזמן, בחרנו להציג בפניכם את כל הטיפים הכי חשובים לאריזה נכונה ביחד עם הילדים. מוכנים? בואו נצא לדרך!

הצטיידות בציוד אריזה

תכנון נכון הוא הבסיס לכל מעבר דירה. לפני כחודש לפני המעבר יש להיעזר בחומרי אריזה למעבר דירה הכוללים בין היתר ארגזים, פצפצים, ניילון בועות וכן קופסאות אחסון. שימו לב כי כיום ניתן לבצע רכישה של ציוד אריזה בהתאמה אישית  הנדרשים שלכם, בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על חומרי אריזה איכותיים שיאפשרו לכם להיות בטוחים כי המעבר יעבור בשלום, בזכות אריזה נכונה המתבצעת באמצעות ציוד איכותי שבו ניתן יהיה להשתמש גם בעתיד או להעביר הלאה לאנשים שזקוקים לכך.

הקצאת סמכויות

מעבר דירה מהווה הזדמנות מצוינת להאציל סמכויות. חלקו את המשימות של ארגון ומיון החפצים עם כל בני המשפחה. אם מדובר בילדים קטנים, תנו להם את האחריות לאריזה של החדר שלהם והחפצים, כאשר מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להעצים את תחושת האחריות והבגרות של הילדים שלכם, בעקבות היכולת שלהם לקחת חלק בפעילות כמו סינון וארגון מחדש של הפריטים לקראת מעבר הדירה, ובעת ההגעה לדירה החדשה, תנו להם לפרוק בעצמם ולסדר בחדר, כך שהם ירגישו חלק פעיל ומלא במעבר וכניסה לבית חדש.

 

 

מיון החפצים

כפי שציינו בפסקה הקודמת, למיון וסינון של החפצים יש חשיבות, בייחוד בכל הקשור למעבר לדירה חדשה. בשביל לחסוך מקום ולקחת איתכם את הפריטים שאתם באמת צריכים, מומלץ למיין את החפצים של כל בני המשפחה על פי קטגוריות ולהתחיל את תהליך האריזה בהתאם לכל חדר – התחילו קודם כל בחדרים הגדולים יותר כמו למשל חדר משחקים והמטבח ומשם עברו לחדר השינה, כאשר פריטים יקרי ערך העדיפו לארוז בתוך מזוודה או תיק, בייחוד מאחר ולא פעם בתהליך המעבר נאבדים חפצים יקרים בעקבות בלבול.

זיהוי ארגזים באמצעות מדבקות

לאחר שאתם מסיימים לארוז ארגז, השלב הבא הוא לכתוב עם טוש עבה מה הוא מכיל וכן להדביק מדבקה צבעונית אשר תאפשר לכם לשמור על סדר וארגון. ילדים נוטים להיקשר מאוד לחפצים ועל כן העדיפו להקצות בעבורם ארגז עם חפצים שחשובים לילדים, מתוך מטרה לפרוק אותם בבית החדש במהירות ובהתאם לכך גם להוביל לתחושה של שייכות לבית החדש.

ניהול רשימות באמצעות רשימות

מאחר ומעבר דירה כרוך בלא מעט משימות שאותן נדרש לבצע, מומלץ לנהל רשימת משימות בתוך המחשב או במכשיר הנייד, כך שתוכלו לוודא כי אתם עומדים בזמנים. בין המשימות החשובות ביותר ניתן למנות בין היתר מיון וסידור של חפצים, העברה של חפצים לתרומה, העלאה של פריטים למכירה לצד יצירת קשר עם ספקים ותיאום. עבודה מול רשימה תאפשר לכם להישאר בבקרה ושליטה ואף להוביל ליצירה של מערך הובלה חסכוני, יעיל ולא כזה אשר כרוך בלחץ של סיום משימות בדקה ה-90.

לסיכום

מעבר דירה הוא כשלעצמו אירוע מורכב ובוודאי כאשר מדובר במעבר משפחתי עם ילדים קטנים וגדולים. המסקנה שלכם היא קודם כל לתכנן את המעבר מראש, רצוי לפחות כחודש לפני. בנוסף, אל תחששולהאציל סמכויות ולאפשר גם לילדים שלכם לקחת חלק, מתוך הבנה כי מדובר בהזדמנות ליצירה של עצמאות ובגרות ואף נקיטת פעולות משפחתיות שיגבשו אתכם ויאפשרו לכם להיכנס לבית החדש ברגל ימין.