חג השבועות מתקרב אלינו בצעדי ענק, והשנה (2020), מסתמן כי את החג נחגוג בבתים, ולו בשל התפרצות נגיף קורונה בישראל. אם בעבר, נהגנו לפקוד את שמורות הטבע, להגיע למסעדות מובילות ולצאת לפעילויות ואטרקציות עם הילדים, הרי שכיום התוכניות עשויות להיות מעט שונות, ואת החג נבלה בין כתלי הבית. איך ניתן להעביר את החג עם הילדים באופן המיטבי? יש לנו כמה רעיונות בעבורכם. שנתחיל?

ארוחת החג – גם הילדים יכולים להשתתף בהכנות!

למרות שארוחת החג מאופיינת במאכלים חלביים, בהחלט ניתן לבשל ארוחה טבעונית, שמתאימה גם למי שאינו צורך מזון מן החי וגם למי שרגיש לחלב. הכינו ארוחת שבועות טבעונית עשירה, ושלבו את הילדים בפעילות, תוך שהם יכולים לסייע במיון הירקות, לערבב את הסלט, לעזור בהכנת הבצק ועוד. ניתן להכין יחדיו סלטים מגוונים, מאפים במילוי ירקות, פשטידות משובחות, פסטות טעימות והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.

אגב, יש לא מעט תחליפי חלב שניתן להשתמש בהם על מנת להכין מאכלים טבעוניים, שיעניקו תחושה וטעמים כמו מאכלים חלביים. את המצרכים תמצאו בבית הטבע ובסופרמרקטים.

חשוב לומר כי הפעילות המשותפת תאפשר להם לקחת חלק משמעותי בהכנות לחג, ואף תגביר את ההתרגשות לקראת הארוחה המשפחתית. מלבד זאת, זו הזדמנות מצוינת ללמד את הילדים כיצד מתנהלים נכון במטבח, ואיך מבשלים מאכלים טעימים.

פעילויות יצירה באווירת החג

דרך נהדרת להעביר את החג יחד עם הילדים, ובאותה נשימה להסביר על משמעות החג, על הביכורים והקציר היא באמצעות עבודות יצירה. תוכלו להכין יחדיו טנא, כשכרשת תמצאו מגוון רחב של הדרכות, בין אם תבקשו ליצור טנא מנייר ובין אם מחומרים ממוחזרים. גם את תכולת הטנא ניתן להכין, כך תוכלו ליצור פירות, ירקות ושיבולים מחומרי יצירה שונים.

ומה עוד? ובכן, במיוחד עבור חג השבועות, תוכלו להכין עם הילדים זר פרחים לראש, או לחלופין סיכת פרחים שתשמש אותם רק לאחר החג. עבור הכתר או הסיכה תצטרכו לרכוש פרחי משי או פרחי סול, ולהצמיד באמצעות דבק ייעודי. אגב, אם יש לכם אפשרות לשזור עם הילדים כתר לראש מפרחים אמיתיים – עשו זאת.

איך להעביר את חג השבועות עם הילדים- מבלי לצאת מהבית

משחק טריוויה בהשראת שבועות

מה דעתכם לארגן טורניר טריוויה משפחתי? חלקו את בני המשפחה לשתי קבוצות, כשכל קבוצה בתורה צריכה לענות על שאלה. הקבוצה שתשיג כמה שיותר נקודות תנצח. את שאלות הטריוויה תוכלו להרכיב לבד בהתאם לגילאי הילדים, כשאת המידע על החג תמצאו ברחבי הרשת.

שאלות לדוגמה: כיצד נקרא חג השבועות בתורה? באיזה חודש עברי חוגגים את החג? מדוע קוראים לחג "חג מתן תורה"? וכו'.

לסיכום, יש לא מעט דרכים לבלות יחדיו את חג השבועות מבלי לצאת מן הבית. בחרו את הפעילויות האידיאליות ביותר, והיערכו אליהן מראש. חג שמח!