אין זו שאלה שכאשר הילד או הילדה מגיעים לגיל מצווה מדובר ביום מאוד מרגש, אך כן יש שאלה מה עושים וכיצד מתייחסים לאותו יום באופן מושקע ומשמעותי וכמובן שנדרשים להבין מה מעניקים כמתנה. מכאן שאם גם אתם מצויים באותה הצומת ומתלבטים מה ואיך לעשות, ואם הילד בעצמו חש מבולבל וכבר אינו יודע מה יותר נכון עבורו, עליכם ההורים לתפוס פיקוד ופשוט להנחות לעבר קבלת החלטה נבונה. כיצד? להלן כמה כללי יסוד:

כניסה לעולם הגדולים

אם נתחבר רגע למהות, נציין שגיל מצווה מכניס את אותם ילדים צעירים לעולם המבוגרים, ולו במידה מסוימת, ועל כן עליהם להתחיל להראות בגרות ואילו עלינו ההורים להנחות אותם שיתנהגו בהתאם. מכאן שזה הזמן לחדד ערכים, ערכים שאנו מצפים שהם ישדרו כאנשים בוגרים. אי לכך אם הילד בוחר לחגוג באולם, יש לוודא שהוא בוחר באופציה זו מתוך כוונה לחגוג בנוחות ביחד עם כל המשפחה, ולא כי הוא מבקש להרים את האירוע הכי מושקע או לקבל כמה שיותר מתנות.

ראשית התכנסות

הילד אינו מעוניין באירוע באולם, אלא מעדיף לנתב את ההשקעה עבור מתנה מיוחדת? ובכן מאוד ייתכן שבשלב זה הוא יבקש מה שיש לחברים שלו או את המתנה הכי יקרה שהוא יכול לחשוב עליה. אין זה מקובל עליכם? עזרו לו להבין מה הוא באמת רוצה, וזאת באמצעות עידוד שיחה אודות התכונות ותחומי העניין שמאפיינים אותו. מחפשים רעיונות למתנות לבת מצווה או לבר מצווה? כאלו שמשלבים בין השקעה לבין אמירה אישית וערכית? להלן כמה כיוונים:

מתנות לבת מצווה

רעיונות למתנות

בוחרים קונספט

הילד בוחר להרים אירוע באולם? הסבירו לו שאין זה הכרחי שהאירוע שלו יהיה דומה לאירוע של חבריו, אלא ביכולתו להיות ייחודי. בנקודה זו תשאלו אותו מה נראה לו מגניב לשלב, מה הפריע לו באירועים אחרים, האם הוא ישמח שהאירוע יעוצב בהתאם לקונספט מסוים וכדומה. בנוסף, הראו לו תמונות השראה ואט אט תתחילו ביחד עמו לבנות את האירוע – כולל סוג האוכל, המוסיקה ופעילות משלימה. מתרגשים? יש לכם סיבה טובה – המון מזל טוב!