ההתמודדות של ילד המתמודד על מחלה כלשהי, היא לא פשוטה. הוא רואה ילדים בני גילו ממשיכים בשגרת יומם והוא עצמו נדרש להמשיך להתייצב בבית חולים, לקבל מנות טיפול והילדות העליזה נקטעת במרבית הפעמים הללו. גם כאשר מדובר במצב לא מסכן חיים אך כן מצריך החלמה ארוכה. יש ילדים שממשיכים להגיע לפעילות הבית ספרית, אבל שם הם מרגישים שונים. ולא לטובה. עמותת משאלות שמה לה ליעד לסייע לילדים חולים ולהעניק להם תקווה. העמותה פועלת לשם כך במגוון דרכים.

עמותת משאלות – התקווה לילדים חולים

לאבד תקווה זה קשה. כאשר מדובר בילד צעיר, העניין הופך למורכב עוד יותר. מצד שני, קל יחסית לשמח ילדים, מכל מגזר שהוא. עמותת משאלות פועלת ללא לאות להוסיף שמחה, חיות ותקווה לילדים הללו המתמודדים על מצבים בריאותיים מורכבים. איך היא עושה את זה? היא פועלת במגוון דרכים ומישורים.

סיוע בפיתוח מחקרים רפואיים

העמותה מעודדת פיתוח מחקרים העשויים לשפר את איכות חיי הילדים החולים ולהפוך את ההתמודדות שלהם לקלה יותר עד להחלמה. כדי להיות שותפים למיזם החסד הגדול הזה, אתם מוזמנים לתרום למחלקה זו.

 

 

ארגון אירועים ונופשונים לילדים

עמותת משאלות מארגנת נופשונים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. אופי הנופש הוא בהתאם למורכבות הבריאותית של המשתתפים וגילם. האווירה והיציאה מהשגרה מעניקים לחולים תקווה ושמחה. גם לבני המשפחה זו עזרה גדולה לגלות שיש מי שנושא איתם בנטל והם לא לבד בתוך ההתמודדות הזו. יש ילדים שלא יצאו מעולם לחופש בגלל המורכבות איתה הם מתמודדים. נכון, מדובר באתגר אבל עמותת משאלות מסייעת וממשיכה לעשות זאת מידי תקופה. היא רואה עד כמה זה חיוני וחשוב לחולים ולבני משפחותיהם.

הגשמת משאלות

המחלקה המדוברת ביותר בקרב החולים, בני המשפחה והתקשורת היא המחלקה להגשמת משאלות. העמותה מתפעלת אתר שבו כל אדם מתמודד או קרוב משפחה של ילד בעל צרכים מיוחדים יכול לכתוב על המשאלה עליה חולם. לצד המשאלה עליו להזין פרטים ליצירת קשר וצוות העמותה ייצור איתו קשר כדי לראות איך ניתן להגשים לו את החלום. יש מעל 280 מתנדבים ברחבי הארץ הנענים למשאלות שבאפשרותם להגשים.

ניקח לדוגמה ילד בן 12 שהייתה לו משאלה – לפגוש לשיחה אישית את השר לשעבר, יעקב ליצמן. תודות לפנייתו לארגון, המשאלה שלו התגשמה והוא היה מאושר. ילד אחר חלם להיות כבאי ליום אחד, צוות המתנדבים גייס כבאי מסור עם לב ענק שנרתם לפעילות וכך, הילד ישב על הכבאית כשהוא נהנה מחוויה עליה חלם. השמחה והאושר של הילדים ובני משפחותיהם, שווים את הכול.

אם תחשבו על כך, כל אחד מאיתנו הוא בעל יכולות אישיות שביכולתו לתת. לעומת זאת, הנתינה שלנו יכולה להגשים לאחרים את חלומם. כך העמותה מרכזת את המשאלות המצפות להגשמה, כל אחד יכול לראות את המשאלות ולהיענות להם בהתאם ליכולותיו. אם אתם מכירים ילד בעל צרכים מיוחדים החולם על משאלה מסוימת, תוכלו לכתוב על כך באתר או לעדכן את הוריו על פעילות האתר.

איך הופכים לשותפים לחסד הענק הזה?

כל אחד יכול להיות שותף לפעילות הענפה הזו. הפעילות מתפרסת על מגוון תחומים. אם יש תחום שבו יש לכם ידע מקצועי ותרצו לתרום ממנו, תוכלו ליצור קשר עם מפעילי העמותה. דרך פופולרית ליטול חלק במיזם היא באמצעות תרומה כספית. אם אתם מחפשים הגשמה עצמית בנתינה, תוכלו להיות חלק מהמתנדבים. כנסו לאתר העמותה ובדקו במה אתם יכולים ליטול חלק. בזכותכם נצליח לשמח עוד ילד.