מתכננים לצאת ליום כיף עם הילדים בעיר ירושלים? רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, להלן סקירה אודות חמש אטרקציות מובילות ששווה לכם להכיר, לטובת הפקה של יום כיף בלתי נשכח. מוכנים? בואו נצא לדרך!

שוק מחנה יהודה

אחד מהסמלים המובהקים של העיר ירושלים הוא ללא ספק שוק מחנה יהודה אשר מושך אליו מדי יום אלפי מתים ומבקרים מכל רחבי הארץ. מדובר בשוק תוסס שבו תוכלו למצוא שפע של דוכנים המציעים תוצרת מקומית משובחת לצד מסעדות מגישות אוכל ירושלמי אותנטי. ההמלצות של רשת ישרוטל לאטרקציות בירושלים כולל ביקור בשוק מחנה יהודה יכול לסייע לכם לטובת תכנון של יום כיף מושלם המשלב בין היתר גם את האווירה החגיגית של שוק אותנטי כמו שוק מחנה יהודה.

מוזיאון מגדל דוד

במשך למעלה משלושה עשורים ומאז פתיחתו של מוזיאון מגדל דוד לקהל ביקרו במקום מיליוני מבקרים מהארץ ומן העולם אשר מנצלים את השהות בעיר ירושלים, לטובת סיור מרגש ובעל משמעות, בשל היותו מוזיאון אשר מציג  ארכיון ארכיאולוגי, סרטים ופעילויות כמו למשל הקרנה לילית של חומות המוזיאון המציגים את תולדות העיר ירושלים. לפני כשנתיים עבר המוזיאון תהליך שיפוץ מתוך מטרה לחדש את המוזיאון בעבור הדורות הבאים והצעירים בעת ביקור באתר היסטורי כמו מגדל דוד, ועל כן בעת ביקור במקום תוכלו לקחת חלק בסיורים מודרכים וכן  לצפות בתצוגות חדשניות אשר יכולות לחבר את הדור הצעיר לסיפור המרתק של ירושלים, באמצעות מוצגים וכן טכנולוגיות שהופכות את הביקור במוזיאון לביקור חובה בעבור משפחות.

גן סאקר

גן סאקר הוא מסמליה המוכרים של העיר ירושלים. מדובר בגן עצום בגודלו המתפרס על שטח של כ-100 דונם והוא מהווה הזדמנות נהדרת לבלות עם הילדים, הן בשל מגרשי ספורט, מתחם משחקים ייחודי, מדשאות שבהן ניתן לקיים פיקניק מפנק עם כל המשפחה לצד שפע של מקומות ישיבה מוסדרים. בעת ביקור בגן ניתן לצאת להליכה או רכיבה על האופניים עם הילדים, לקרוא ספרים או אפילו לנצל את האווירה החגיגית לטובת על האש, כחלק מבילוי משפחתי בגן מטופח כמו גן סאקר.

 

 

עמק הצבאים

פנינת חמד שבה ניתן לראות צבעים בהתנהגות הטבעית שלהם יכולה להתבצע בעת ביקור בפנינה בשם עמק הצבאים הממוקמת בלב העיר. מדובר באיש פאנק שבו תוכלו לא רק לפגוש את הצבאים, אלא גם להכיר מערכת אקולוגית חדשנית ומורכבת שבלעדיה הצבאים לא היו יכולים להתקיים. המקום פתוח בכל יום בשעות הבוקר בלבד כולל סופי השבוע, אין צורך לתאם הגעה אלא פשוט להגיע. יחד עם זאת שימו לב כי הפארק נסגר לרוב בשעה 17:000 בצהריים, ועל כן רצוי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות, לטובת בילוי משפחתי מהנה המתבצע בטבע.

פארק המסילה

פארק המסילה הוא פארק עירוני הממוקם בעיר ירושלים ומשתרע לאורך כל תוואי מסילת הרכבת הישנה ועד לאזור באזור מלחה. מדובר באזור שוקק חיים שבו תוכלו למצוא שפע של מסעדות לצד אטרקציות לילדים כמו למשל מתחם טרמפולינות, מתחם משחקים וכן שפע של סדנאות, פעילויות וכן הרצאות המתקיימות במקום באופן קבוע.

לסיכום

יום כיף בירושלים ביחד עם הילדים הוא הזדמנות נהדרת לחוות את העיר ירושלים מהעיניים שלהם, וליצור מענה שמאפשר לכם כהורים ליצור זמן איכות. זה הזמן לעבור היטב על הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, ובכך לתכנן יום מושלם המשלב שפע של פעילויות שיכולות להתאים גם למבוגרים וגם לצעירים.