עם יד על הלב – כמה מכם מרגישים שלא משנה מה יקרה ומה נעשה אחרת – בסוף החודש נראה כי המצב הכלכלי שלנו עדיין בכי רע ואולי אפילו נעשה דחוק מרגע לרגע. למען האמת מדובר על מציאות של הרבה מאוד ישראלים ובפרט של משפחות צעירות. גם אם שני בני הזוג עובדים קשה בעבודות מכניסות, יוקר המחייה בישראל פשוט לא מאפשר בהרבה מקרים להישאר במאזן חיובי, שלא לדבר על לחסוך כמה שקלים מדי חודש. אז האם מדובר בגזירת גורל ומשהו שאין יותר מדי מה לעשות לגביו חוץ מלהשלים איתו? ובכן – אם תשאלו את הצוות של עמותת פעמונים אז ממש לא. מדובר על ארגון מיוחד במינו שקם בדיוק למטרה הזו ומיום הקמתו עזר לאלפי ישראלים ליישם התנהלות כלכלית חכמה יותר. בואו נכיר אותם וננסה להבין מה הם מציעים.

הכול מתחיל בחינוך והטמעת עקרונות – אודות עמותת פעמונים

אם מחפשים עמותות ללא מטרות רווח שמנסות לאסוף כספים למשפחות ואנשים בקשיים כלכליים אפשר למצוא לא מעט כאלו לעומת זאת, ארגונים שמנסים ללמד ולחנך אנשים איך לקחת את הגורל בידיים ולשפר את המצב הכלכלי זה כבר קצת יותר נדיר. עמותת פעמונים היא גוף ללא מטרות רווח שפועל בתחום הזה ובהחלט אחד שראוי לציון. העיקרון הוא פשוט למדי. תן לאדם דג והוא יהיה שבע לערב אחד. תן לו חכה ולמד אותו לדוג והוא יהיה שבע לכל החיים. העמותה למעשה עוזרת להטמיע עקרונות של התנהלות כלכלית חכמה בקרב הציבור ובפרט בקרב משפחות צעירות והיא מציעה את הסיוע שלה לכל מי שמעוניין בו בדרכים שונות. אם אמרנו מקודם שבהרבה מקרים יש תחושה שאין מה לעשות וש״זה המצב״, אז העמותה דוגלת בהיפך הגמור. עם יישום של עקרונות להתנהלות כלכלית נכונה ושינוי הרגלים כל אחד יכול לשפר את מצבו ולקחת את גורלו הפיננסי בידיים.

איך זה עובד?

אז קודם כל אנחנו מדברים על מערך מתנדבים גדול בכל רחבי הארץ שלוקח חלק בפעילות. בין היתר מדובר על רואי חשבון, כלכלנים, אנשים מתחום ההייטק, הנדל״ן והמשכנתא ששמחים לקחת חלק ולעזור. העמותה מפעילה על בסיס קבוע הרצאות בכל רחבי הארץ וכן מאפשרת לקבוע פגישות קבוצתיות, זוגיות או פרטיות לסיוע והכוונה אישית. כמובן שבמקרי הצורך והרצון של מי שמקבל את הליווי, ניתן לקבל גם ליווי וסיוע ארוך טווח לזמן ארוך יותר.

 

 

אילו כלים מעניקה העמותה

ובכן – כפי שאמרנו עמותת פעמונים פועלת במישורים רבים ועל כן הידע שהיא מעבירה הלאה הוא רחב ואי אפשר לתמצת אותו לכדי כמה משפטים מן הסתם. עם זאת, ברמה הבסיסית ביותר חשוב להבין באילו נושאים בוערים העמותה יודעת לסייע כשמדובר על עזרה כלכלית דחופה למשפחות. הנה כמה דברים כאלו:

כפי שניתן לראות מדובר בדיוק על הדברים שמשפיעים על המצב הכלכלי של משפחות שונות בישראל. עמותת פעמונים הצליחה לזהות את אחד הקשיים העיקריים ולהציע להרבה מאוד אנשים כלים להתמודדות בעצמם. זה לחלוטין מוכיח את עצמו ונראה כי פעילות העמותה מכה גלים. שווה להכיר אותם וכמובן שאפשר ורצוי להיעזר בהם אם גם אתם זקוקים להכוונה.