מתכננים חופשה משפחתית מפנקת ושוברת שגרה עם הילדים? ובכן, אפשר כמו תמיד ללכת על היעדים המוכרים והרגילים (שלא לומר מאוסים) ולהזמין שוב חופשה ביוון, טיול בבירה אירופית או ביקור בטורקיה – אבל אם אתם רוצים חופשה באמת מיוחד שתאפשר לכם ניתוק מוחלט וחוויה שככל הנראה עדיין לא יצא לכם לחוות עם התא המשפחתי שלכם – ביקור בהודו זה בהחלט משהו שכדאי לכם לשקול. מצד אחד מדובר במדינה ענקית שמאפשרת סוגים שונים של נופש, החל מרביצה בשמש ועד לטיולים מאתגרים ומצד שני מדובר ביעד זול מאד מרגע שהגעתם אליו וכך ניתן להנות מחופשה ארוכה במחירים משתלמים. בין אם כבר יצא לכם לחשוב על הרעיון הנפלא הזה של חופשה להודו אבל לא נכנסתם לעומק הדברים ובין אם המחשבה הזאת עולה אצלכם רק עכשיו בעת קריאת שורות אלו, אנו רוצים לחלוק אתכם מדריך מתומצת אך מפורט למדי עם כל הדברים שחשוב לקחת בחשבון לקראת חופשה כזו.

הכנות טכניות ובירוקרטיות לטיול

לפני שאתם מכרטסים חשוב לדעת שיש כמה הכנות שצריך לעשות מראש בלעדיהן לא תוכלו לטוס להודו. ראשית יש להוציא ויזה להודו וזה אמנם לא דבר מורכב מדי, אבל כן צריך לדעת איך לעשות את זה באופן מקוון מול השגרירות. כדי לא להסתבך אנו ממליצים להסתייע בחברות מובילות שעוזרות לישראלים לעשות זאת תמורת עמלה סמלית. כמו כן חשוב לדעת שלפני נסיעה להודו יש לעבור שורה של חיסונים נגד חיידקים ומגיפות הייחודיים למדינה שהגוף המערבי לא מכיר. אף אחד לא יבדוק שעשיתם אותם וחשוב שתעשו אותם למען שמירה על בריאותכם ובריאות הילדים. לאחר מכן ניתן להתחיל לתכנן את הטיול.

מקומות מומלצים בהודו

שימו לב – הודו היא מדינה ענקית וקצרה היריעה מלספר על כל המקומות המומלצים בה. נפרט כאן על שלוש נקודות שבהחלט שווה לבקר בהן ואנו ממליצים להעמיק עוד וללמוד עוד על המדינה לפני הנסיעה:

חופשה משפחתית להודו: מדריך מפורט לחופשה מושלמת עם הילדים

איך לארוז לטיול בהודו?

ובכן, בניגוד לחופשות במדינות מערביות, כאן אתם לא צריכים להתכונן למסעות קניות פרועים אלא להתכונן להתמסרות לטבע ולפשטות החיים. מזג האוויר במדינה הוא הפכפך וחשוב לארוז בהתאם לעונה בה אתם נוסעים, אבל בכל מקרה מומלץ לארוז סוגים רבים של ביגוד שמתאימים לעונות השנה השונות.

כמו כן, מומלץ בהחלט להביא אתכם תכשירי הגנה מיתושים, תרופות שאתם בדרך כלל משתמשים בהם וכן תכשירי הגנה שונים. יכול מאד להיות שבנקודות שונות ומתויירות פחות במדינה לא תוכלו למצוא את הדברים הללו ולכן כדאי להביא אותם מראש אתכם.

איך להיערך מבחינת כסף?

ובכן, מדובר במדינה עם לא מעט כייסים ולכן אנו ממליצים להסתובב עם כמה שפחות מזומן עליכם. האופציה העדיפה היא נסיעה עם כרטיס אשראי בינלאומי שיאפשר לכם למשוך בכל פעם את הסכומים שאתם צריכים.

לסיכום – הודו היא מדינה נפלאה, יפה ומרגשת ואנחנו בהחלט ממליצים על חופשה משפחתית עם הילדים בהקדם באווירה המיוחדת שלה.