הענף המבוקש ביותר לתעסוקה נכון להיום הוא ענף ההייטק אשר נמצא במגמת פיתוח והתקדמות שלא נראו כמותו מזה עשרות שנים. למעשה, מדובר בענף משגשג המציע לעובדים לא רק תנאי עבודה משופרים אלא גם משכורות גבוהות שהופכות אותו לענף מבוקש ובעל פוטנציאל אדיר בעבור גברים, אבל גם נשים. למעשה, אם עד לפני מספר שנים התפיסה הרווחת הייתה כי מדובר בענף גברי וסגור, כיום לא נדיר לראות בתפקידים בכירים כמו גם זוטרים נשים ואימהות שמצליחות לשלב בין קריירה מצליחה לבין ניהול חיי משפחה. אם גם אתן שוקלות מעבר להייטק אבל חוששות בעקבות עומס העבודה. בדיוק לשם כך איגדנו בעבורכן את המדריך המלא שיסייע לכן להשתלב בתחום – מבלי לוותר על חיי המשפחה שלכן.

תעסוקה בהייטק לאימהות – כל מה שרציתן לדעת וחששתם שלאול

בשנים האחרונות ובעקבות הביקוש הרב לעובדים, חברות הייטק החלו לספק  לנשים הזדמנויות חדשות להשתלבות בחברות מובילות כמו גם סטרטאפים, תחת תנאים של משרת אם. בין המשרות הרלוונטיות לאימהות ניתן למנות בין היתר תפקידי אדמיניסטרציה, פיתוח, הדרכה וכן ניהול. חשוב לבדוק את האופציות השונות לפי טבלאות שכר, וזאת מתוך מטרה לאתר תפקיד שגם הולם את הכישורים אבל גם מאפשר לכן להרוויח משכורת נאה. שימו לב כי המשכורות מתעדכנות מעת לעת בהתאם לביקוש, כאשר למשל בתפקידי בדיקת תוכנה למשל נרשם זינוק משמעותי בשכר. בנוסף, לפני שאתן פונות להגיש קו"ח, רצוי ליצור קשר עם חברת השמה המתמחה בתחום ההייטק וזאת מתוך מטרה גם להכין את עצמכן לראיונות אבל גם להבין לעומק מהם התנאים המוצעים במסגרת התפקיד.

מודל עבודה היברידי המאפשר גם עבודה מהבית

בעקבות מגפת הקורונה חברות הייטק רבות עברו למודל היברידי המאפשר לשלב בין עבודה מהמשרד לבין עבודה מהבית, כאשר חלק מהתפקידים ניתן לבצע במתכונת של עבודה מלאה מהבית. זאת ועוד, במסגרת התנאים המוצעים בענף הזה ניתן למנות אפשרות לקבלת קייטנות לתקופת הקיץ במקום העבודה וכן יציאה בשעות מוקדמות כדי לבלות זמן רב יותר עם הילדים, כחלק מעידוד של נשים ואימהות בפרט להשתלב בתחומים שהיו עד לפני מספר שנים מוגבלים לגברים בלבד או לנשים רווקות.  המודל ההיברידי הוא מודל שהצליח לעבוד גם לאחר החזרה לשגרת עבודה, ועל כן ניתן בהחלט לנצל את הקדמה הנוכחית לטובת פריצת גבולות והשתלבות בשוק עבודה תוסס ובעל פוטנציאל אדיר מבחינת הקידום האישי שלכן כנשים, אבל גם לטובת יצירת הזדמנויות חדשות שעד עכשיו היו סגורות בפני נשים ובוודאי אימהות.

האם אימהות יכולות לעבוד בהייטק?

תקרת הזכוכית נשברה – וכעת הגיע הזמן להשתלב בתחום

תקרת הזכוכית שהייתה בעבור נשים אימהות נשברה, ועדות לכך ניתן לראות במספר ההולך וגובר של נשים המנהלות משק בית ומצליחות להשתלב בתפקידים זוטרים לצד תפקידים בכירים במגוון חברות הייטק כאן בישראל, כמו גם בעולם. מדובר במגמה כלל עולמית המשלבת לא רק אופציות תעסוקה נרחבות אלא גם יכולת להרחיב את הקישורים המקצועיים במסגרת הכשרות המתבצעות במסגרת שעות העבודה ותוך שימת דגש על יצירת איזון בין חיי המשפחה לבין העבודה. בעידן שבו אפשר לעבוד כמעט מכל מקום, היכולת למדוד את הביצועים של אימהות במקום העבודה הפכה לפשוטה יותר בזכות אמצעים טכנולוגיים הכוללים למשל מערכת לניהול משימות, בה ניתן להשתמש גם במסגרת עבודה בבית. הקידום של נשים לתפקידים בכירים וזאת למרות שהן אימהות שנאלצות לא פעם לעזוב את מקום העבודה מוקדם או בעלות מחויבות אינה צריכה להיות חסם לקראת יצירה של קריירה מצליחה וענפה בתחום ההייטק שהפך למנוע צמיחה משמעותי בכלכלה הישראלית.

לסיכום

כאימא שרוצה להגשים את עצמה, אין ספק כי ענף ההייטק מהווה הזדמנות יוצאת דופן לא רק להרוויח משכורות נאות אלא גם לקבל תנאים מצוינים – שכר גבוה לצד סילבוס לרכישה של אוכל וכן מגוון רחב של פעילויות המיועדות להורים עובדים. בדיקה של טבלת השכר וכן יצירת קשר עם חברת השמה המתמחה בתחום יכולה לפתוח בעבורכן דלתות לעבר קריירה משגשגת בענף מצליח ומבוקש כמו ענף ההייטק.