השילוב בין הורות לבין קריירה היה מאתגר מאז ומתמיד, ולא מעט הורים מתקשים למצוא את האיזון בין השניים. שעות העבודה הארוכות, ותחומי התעסוקה התובעניים בהחלט עושים את שלהם, ומובילים הורים רבים להיעדר מהבית לכל אורך היום, ולשוב אליו רק בשעות מאוחרות. בחלק מהבתים בישראל, כשהילדים חוזרים לביתם לאחר השהות בבתי הספר והגנים, הם לרוב נמצאים לבד בבית או עם בייביסיטר, וכל ההתנהלות מול ההורים מתנהלת מרחוק. האם יש פתרונות אחרים? האם ניתן לבלות יותר זמן עם הילדים ולהגביל את שעות העבודה? ריכזנו כמה טיפים חשובים בנושא.

מזכירה וירטואלית: כי יש דברים שאתם לא חייבים לעשות בעצמכם

אם יש לכם עסק עצמאי, טוב לדעת שאתם לא חייבים לעשות את כל עבודות המזכירות בעצמכם, או לחלופין לטפל בחשבונות ופעילות השוטפת מול הספקים והלקוחות. ניתן לשכור את שירותיה של מזכירה וירטואלית, כשמדובר על שירות שיכול לחסוך לכם שעות עבודה מרובות במהלך החודש (ואם נודה באמת – גם לא מעט כאבי ראש והתעסקויות בבירוקרטיה). זה יכול להיות מעולה עבור הורים שמנהלים עסק עצמאי קטן ואפילו לעסקים בינוניים וגדולים, כי מדובר בחיסכון אדיר בזמן – זמן שתוכלו להרוויח לזמן איכות עם הילדים.

האצלת סמכויות ועבודה מול פרילאנסרים: יחסוך לכם לא מעט זמן

דרך נוספת לחסוך בזמן ולבלות יותר זמן עם הילדים, היא באמצעות האצלת סמכויות. אם אתם שכירים, תוכלו להאציל סמכויות על העובדים שעובדים תחתיכם, ואם אתם עצמאיים, תוכלו לשכור פרילאנסרים שיבצעו בעבורכם כל מיני עבודות קטנות או עבודות שגוזלות זמן רב. אלה יכולות להיות עבודות של העלאת תוכן לאתר, כתיבת תכנים, ניהול הרשתות החברתיות של העסק שלכם, תיאום פגישות עם לקוחות ועוד. לא תאמינו כמה משימות ניתן להעביר לאנשים אחרים, ולחסוך לפחות שעה מידי יום.

הגבילו את שעות העבודה, והפרידו בין זמן העבודה לזמן הביתי

עובדים שעות ארוכות? אם אתם שכירים, שוחחו על כך עם המעסיק, והגבילו את שעות העבודה, כך שתוכלו להגיע הביתה בשעה סבירה ולראות את הילדים. אם אתם עצמאיים, נסו למצוא דרך אפקטיבית להגביל את שעות העבודה, מבלי שזה יפגע בתפוקה של העסק (כפי שהומלץ בפסקה הקודמת, ניתן להיעזר בפרילאנסרים).

עובדים מהבית? ובכן, אתם בחברה טובה. חשוב לבצע הפרדה בין שעות העבודה לבין הזמן האישי שלכם בבית, לא רק עבור הילדים – אלא גם בשבילכם.

תכננו את הלו"ז באופן מושכל, והשאירו זמן לבילוי עם הילדים

לו"ז שתוכנן באופן נכון ומושכל, הוא לו"ז שבו מצליחים לשלב את כל המשימות הדחופות, בהתאם לכמות השעות שהוגדרה מראש. תכננו את לוח הזמנים שלכם והשאירו זמן לפעילויות יזומות עם הילדים (ולא רק פעילות ביתית), כך תוכלו לנצל את הקיץ בבילוי עם הילדים, וליהנות מזמן איכות משותף ביחד.

טיפ: במהלך הפעילויות, נסו להימנע משימוש בטלפונים ניידים, והקדישו את מלוא תשומת הלב לילדים.

שינוי קריירה

אם הקריירה הנוכחית שלכם אינה מאפשרת, ואתם מוכנים לבצע שינוי משמעותי – דעו שזה אפשרי, ואולי אף יטיב עמכם. עם זאת, זה לא מתאים לכל אחד, ולא בכל תחום. לרוב, המעבר לעצמאות עשוי לסייע, כי כך תוכלו לשלוט בשעות העבודה שלכם ובכמות העבודה פר חודש.

השילוב בין הורות לקריירה הוא בהחלט לא פשוט, אבל עם זאת – אפשרי. יש כמה וכמה דרכים לצלוח את השילוב בין השניים ולמצוא את האיזון הנכון.

בהצלחה.