חדר מלח

בעיות נשימה זה אף לא דבר נעים. במקרים הקלים יותר, זה דבר מה שיכול לחזור אחת לכמה זמן ולפגוע בהתנהלות היומיומית ובשגרה, ובמקרים חמורים יותר זה יכול להיות אפילו דבר שמסכן חיים. כשזה קורה לנו בתור מבוגרים, אנחנו לרוב נמצא דרכים כאלו ואחרות להתמודד עם זה, אבל כשזה מגיע לאחד מהילדים שלנו, זה בהחלט יכול להיות דבר לא נעים ואפילו מלחיץ במיוחד עבור חלק מההורים. אם גם לכם יש ילדים עם בעיות נשימה ואתם לא מצליחים למצוא ממש את הדרך לעזור להם, אנו רוצים לספר לכם על חדר המלח שבהחלט עשוי להביא להקלה על תסמינים שונים של בעיות נשימה.

מה זה בעצם חדר מלח?

ובכן, חדר המלח הוא חדר העשוי כמעט במאה אחוזים ממלח טבעי. זה אומר שהרצפות והאריחים עשויים מלח, אבזור של מנורות מלח ואפילו ספסלים ממלח, מה שאומר שהאוויר בחדר הזה רווי במלח עם אחוזים גבוהים של כלור ונתרן. המלח הזה משתחרר באוויר בטמפרטורה מסוימת ומי שנמצא בחדר בעצם שואף אותו מעצם הישיבה בו וזה משהו שבהחלט יקול להקל על בעיות נשימה מסוגים שונים. היתרון המשמעותי הוא שניתן למצוא את חדרי המלח בפריסה רחבה ובמגוון נקודות שונות ברחבי הארץ. לכל הסניפים לחצו כאן ובדקו היכן נמצא חדר המלח הקרוב ביותר אליכם.

באילו מקרים חדר המלח עשוי לעזור?

כאמור, חדר המלח מתאים בכל מקרה שהוא של בעיית נשימה ולא רק אצל הילדים. בין היתר, נעזר בו מי שסובל מאסתמה, ברונכיט, אלרגיות שונות של דרכי הנשימה, ליחה מוגברת כרונית ועוד. כמו כן, ישנם מחקרים מסוימים המצביעים על קשר בין השהייה בחדרי מלח, מה שבהחלט יכול לעזור באופן כללי ובפרט כאשר מדובר בעיות בנשימה שמקורן במחלות זיהומיות.

התאמה אישית לכל ילד

עוד דבר שחשוב מאד לדעת על חדרי המלח, הוא שבהתאם לבעיה הרפואית ולמאפיינים הספציפיים שלה, ניתן להתאים את הטיפול לכל אדם. הדבר הזה נעשה על ידי איזון ספציפי של הסודיום כלוריד הנמצא בחלל האוויר. כמו כן, ישנו דגש רב על יצירה של אוויר עתיר ביונים שליליים, מה שמאפיין סביבות הרריות בעלות אוויר נקי, אליהן שולחים הרבה פעמים אנשים שסובלים מבעיות נשימה מסוגים שונים.

טיפול מרגיע – יתרון עצום לילדים

כל הורה לילד עם בעיות נשימה, יודע עד כמה טיפולים שונים יכולים להיות מעיקים ולא נעימים עבורם. אם מדובר במשאפים, הרי שרבים לא אוהבים את התחושה, וזה נכון גם לגבי תרופות אחרות מסוגים שונים ובוודאי כאשר מדובר על טיפולים פולשניים אותם אף ילד לא אוהב. השהייה בחדר המלח לעומת זאת, היא נעימה ומרגיעה ומעבר לסיוע הפוטנציאלי בהקלה על תסמינים של בעיות נשימה, רבים מעידים כי היא גם משרה רוגע ושלווה, מה שבעקיפין יכול גם לעזור להתמודד עם שלל בעיות רפואיות. מתוך כך הורים רבים בהחלט מעדיפים את הפתרון הזה עבור הילדים, שאינו כרוך בכאב או בחוסר נוחות והוא למעשה מאד נעים ומרגיע.

ניסיתם כבר הכל? שווה לנסות את זה

שימו לב שאין כאן הבטחה לפתרון קסם, אבל זה משהו שבהחלט כדאי לכם לנסות. הסיבה היא שמדובר בטיפול קצר ונעים שהוא לא יקר מדי, כך שבהחלט ניתן לשלב אותו עם שיטות טיפול אחרות. במקרה הכי גרוע לא תירשם כל הקלה, אבל במרבית המקרים נראה כי אכן יש השפעה חיובית לחדר המלח על בעיות נשימה שונות. רק בריאות!