מהרגע הכל כך קסום ומיוחד בו הילד שלנו מגיע לעולם, חשוב לנו לדאוג לו אך ורק לטוב ביותר. כאשר הילדים גדלים, המשימה נעשית מורכבת הרבה יותר ויש לדאוג להם לחינוך טוב, למסגרות חברתיות בטוחות ומעצימות, להעשרה וידע ולרווחה באופן כללי. מנגד, חודשים ובשנים הראשונים לחיים, כאשר עדיין מדובר בתינוקות, המשימות הן הרבה יותר טכניות ויש לוודא שהם אוכלים טוב, שהם מוגנים תמיד ולבושים טוב וכמובן שהם ישנים טוב. אז איך דואגים שהתינוקות שלנו ישנו כמו שצריך ויוכלו בעקבות כך לגדול ולהתפתח? ובכן, הסוד טמון ביצירת סביבת שינה בטוחה לתינוק. בואו ננסה להבין איך עושים את זה.

מזרן, שמיכה וכרית

חשוב להבין כי בשנים הראשונות לחיים ובמיוחד בחודשים הראשונים של כל תינוק, עליו להרגיש תמיד מוגן ועטוף ולדמות לו סביבה שמרגישה ממש כמו סביבת הרחם. על כן יש לבחור במזרן איכותי במידת קשיחות אידיאלית שהוא לא רך ולא קשה מדי, לעטוף אותו בסמיכות מבד איכותי, רך ונעים שעברו כביסה עם נוזל כביסה של תינוקות וגם לבחור כריות מתאימות. שימו לב כי לבחור כרית לתינוקות בהתאם לגיל שלהם ולשלב ההתפתחותי. בשלבים הראשונים של החיים אפשר לבחור בכרית אורטופדית מיוחדת שבעצם עוטפת את התינוק ונותנת תמיכה לגב ולעמוד השדרה וככל שהוא גדל יותר רצוי לחפש כריות שמתאימות לשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא. שימו לב כי גם יש כריות מיוחדות שמטרתן למנוע מכות מהדפנות של המיטה וכריות הנקה לאם שמאפשרות ישיבה ושכיבה נוחה יותר בזמן ההנקה.

איך יוצרים סביבת שינה בטוחה לתינוק-

תאורה

עוד חלק חשוב בסביבת השינה של התינוק הוא התאורה. מצד אחד חשוב מאד שהחדר יהיה חשוך מספיק בזמן השינה כך שהיא תהיה כמה שיותר רציפה ושהאור לא יאיר ויעיר את התינוק שישן. מצד שני, חדר חשוך מדי, במיוחד לאחר כמה חודשים, עשוי להיות לא נעים בשביל תינוקות ואפילו לגרום להם לפחד. על כן, הפתרון הטוב ביותר הוא לקנות מנורת לילה לילדים שמאירה את החדר באור עמום וכך להרוויח בעצם את כל העולמות.

רעשים

לבסוף, השלימו את האווירה עם ויסות נכון של הצלילים והרעשים. שקט מוחלט הוא לאו דווקא הדבר הטוב ביותר בעבור תינוקות ולמעשה יש תינוקות שאפילו יתקשו לישון ככה. ההמלצה היא לשים להם מוזיקה בווליום נמוך יחסית ואפשר בהחלט לבחור בנעימות מוזיקליות מיוחדות לתינוקות ואפילו במוזיקה קלאסית, לדוגמה מחקר הראה שמוזיקה של מוצרט מעוררת את המוח. כמו כן, יש תינוקות שצריכים רעש סטטי לבן כדי להירדם ותוכלו להשמיע להם רצועות כאלה ביוטיוב.

הקפידו ליצור סביבת שינה בטוחה ואידיאלית לתינוק שכן השינה היא חלק חשוב ומהותי בהתפתחות תינוקות.