צרבת היא אחת התופעות הנפוצות ביותר בזמן תקופת ההיריון. לעיתים היא מלווה אותך בשלבים הראשונים של ההיריון ולעיתים יכולה להימשך עד ליום הלידה. כיצד תוכלי להקל על הצריבה בדרך טבעית? להלן הפרטים.

סובלת מצרבות? את ממש לא לבד

אחת התופעות המטרידות ביותר בהיריון היא ללא ספק צרבת שגורמת לתחושה לא נעימה ולעיתים גם לאובדן התיאבון. מדובר בתופעה נפוצה מאוד בקרב נשים בהיריון, והיא משפיעה לא רק על הבריאות אלא גם על התחושה הכללית.  נשים רבות מדווחות כי הן סובלות מצרבות בשלבים הראשונים של ההיריון אולם אצל חלק הצרבות מלוות ממש עד ליום הלידה, מה שהופך את התקופה הזו למאתגרת למדי. למרות שניתן לרכוש תרופות נגד צרבת בקופות החולים, הן לא תמיד יעשו את העבודה ולכן מומלץ לשלב ביחד עם התרופות הללו גם תרופות טבעיות שיכולות בהחלט להקל על תחושת הצרבת, דרך שילוב תרופות סבתא לצרבת. עם זאת, חשוב להתייעץ עם הרופא ולבחון מהי טכניקת הטיפול הטובה ביותר, כל זאת מתוך מטרה שתוכלי לעבור את תקופת ההיריון המרגשת הזו עם מינימום צרבות ועם תחושה כללית טובה. בכדי לסייע לך, בחרנו להציג את מיטב הטכניקות הטבעיות לצורך הקלה על צרבות, והתמודדות עם התופעה בצורה נכונה:

שקדים לא קלויים

רכישה של שקדים לא קלויים מהווה דרך מצוינת להקל על צרבות, כאשר השקדים עצמם נחשבים לתרופת סבתא  מוכרת מאוד. על מנת להקל על עצמך במלכת הקילוף תוכלי לבקש מראש לרכוש שקדים קלויים ובהתאם לכך לתרום להקלה על תחושת הצרבת, בזכות השרייה של השקדים במים רותחים ובהתאם לכך גם ספיחת הנוזלים.

דרכים טבעיות להקלה על צרבת בהריון

מלפפון ירוק

הקפדה על שתיית מים היא חיונית לא רק בתקופת ההיריון אלא באופן כללי. ניתן לשלב בשגרת השתייה הקבועה שלך גם מלפפון ירוק קלוף שהוא בעל נוגדני חמצון גבוהים ובהתאם סופח את רמות החומציות ובהתאם לכך להפחית את תחושת הצרבת. מעבר לכך, מדובר בטעם מרענן ונהדר בייחוד בימי הקיץ הלוהטים.

ג'ינג'ר

תה עם ג'ינג'ר מהווה תרופה טבעית נהדרת בעבור צרבות, לא מעט בזכות הרכב החומרים הפעילים המצוי בשורש הג'ינג'ר. נוסף לכך, ג'ינג'ר ביחד עם שום וקמומיל נחשבים כתוספי תזונה שתורמים מאוד לפעילות תקינה של מערכת העיכול, ועל כן שילוב של ג'ינג'ר במהלך היום בהחלט יכול לסייע לך להתמודד עם התופעה.

לימון טרי

כוס מים עם חצי אבקת סודה ביחד עם לימון טרי יכול לעשות את ההבדל מבחינת התחושה. הקפידי להשתמש בלימון סחוט טרי לפחות שלוש פעמים ביום, ולשתות אותה הן בתצורה קרה עם הרבה מאוד קרח או עם מים רותחים.

ארוחות קטנות

העולם האלטרנטיבי סבור כי ארוחות קטנות מהוות דרך מצוינת לא רק להתמודד עם תחושה של צרבות אלא גם להפחית את העומס המוטל על הקיבה. עדיף שלא לאכול ארוחות גדולות ועמוסות אלא לחלק את הארוחות שלך לקבוצות, ולהקפיד על שימוש בחומרי גלם טריים כמו ירקות, פירות ומזון עשיר בסידן. הימנעי ככל האפשר ממזון מטוגן שיכול לגרות את הקיבה ובהתאם לכך להגביר את תחושת הצריבה, כמו גם אל תחששי לפנות לתזונאית המתמחה בתזונה טבעית להריונות, לצורך בנייה של תפריט מותאם אישית.

לסיכום, צרבת היא תופעה לא נעימה שמשפיעה מאוד על איכות החיים ועל התחושה הגופנית והנפשית. התייעצי עם הרופא לגבי תרופות וכן סגלי לעצמך שגרה בריאה הכוללת בין היתר את הטכניקות אותן הצגנו לך, כך שתוכלי לעבור את התקופה עם מינימום צרבות.