רוצים להקדים תרופה למכה ולהימנע מנזילות מהגג? במאמר הבא נסביר מדוע כדאי לבצע בדיקה מקדימה של איטום הגג וניתן לכם את כל המידע הרלוונטי על איטום גגות.

מה זה איטום גגות?

הגג הוא למעשה האלמנט היחיד שמפריד בין כל מה שקורה מחוץ למבנה ומה שקורה בתוכו. בתוך כך, הגג חייב להיות אטום למים, על מנת שאלה לא יחדרו אותו ויציפו את פנים המבנה. על מנת שהגג יהיה אטום מבצעים עבודה שנקראת איטום גגות, שבמהלכה מיישמים את האיטום באמצעות מגוון רחב של דרכים כדי שהמים לא יחדרו פנימה. מדובר למעשה בעבודה שכל מטרתה היא חסימת דליפת מים לבית על מנת להימנע כמה שניתן מנזקים למבנה, על כך נפרט מיד.

למה צריך לאטום את הגג?

אחת התופעות המטרידות ביותר היא חדירת מים דרך הגג לתוך הקומה העליונה של המבנה, אם מדובר בבניין משותף כמובן. אם הגג שלכם לא יהיה אטום אתם תחוו תופעות לא נעימות כמו נזילה מהתקרה, רטיבות, כתמי עובד בתקרה ובקירות ועוד.

בנוסף, המים שחודרים פנימה יכולים לגרום לנזקים חמורים מאוד לתשתית של המבנה, בין השאר לתשתית של הגג ולקירות החיצוניים שלו. חדירת המים יכולה כמובן לפגוע בבי עצמו, בפרקט, ברהיטים ובתשתיות החשמל. זו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו ממליצים לבצע בדיקה מוקדמת לאיטום של הגג.

האם תוכלו לאטום את הגג בעצמכם?

איטום גג זו עבודה מורכבת מאוד, בטח ובטח אם מדובר באיטום כולל שלו ולא בתיקון מקומי. לכן, ההמלצה שלנו עבורכם היא בהחלט להזמין בעל מקצוע שיבצע את הבדיקה ואת האיטום במידת הצורך. מדובר בעבודה שמתבצעת בגובה, לכן היא גם נחשבת למסוכנת מאד והדבר האחרון שאתם רוצים זה לחשוף את עצמכם לסכנות של נפילה מהגג. בנוסף, במקרים של איטום כולל של הגג, יש ליישם טכניקות מאד מורכבות שמצריכות מיומנות גבוהה, אך על כך נפרט בהמשך.

איזה בעל מקצוע צריך להזמין לאיטום הגג?

יש שני סוגים של בעלי מקצוע שמבצעים איטום גגות. במידה והגג שלכם הוא גג מבטון ולא מדובר בגג רעפים, אתם צריכים להזמין קבלן איטום. אולם, במידה ואתם גרים בבית פרטי ויש לכם גג רעפים, בעל המקצוע שאתם צריכים להזמין הוא גגן, שהוא איש מקצוע מתחום תיקון גגות הרעפים. לפני שאתם מזמינים את בעל המקצוע אליכם הביתה, ודאו כמובן שמדובר בבעל מקצוע מנוסה ואמין, כזה שיש עליו הרבה המלצות וחוות דעת טובות.

מתכוננים לחורף? כדאי שתבדקו אם אתם צריכים לאטום את הגג שלכם

כל מה שחשוב לדעת על עבודת האיטום

יש מגוון רחב של שיטות לאיטום גג, אך השיטה הנפוצה ביותר כיום הא איטום באמצעות יריעות ביטומניות, שהן למעשה יריעות זפת שאותן מלחימים לגג. מדובר בעבודה מורכבת שמצריכה את בעל המקצוע לנתק את כל דודי השמש מהגג ואת כל האלמנטים שמפריעים לפריסה תקינה של היריעות על הגג. לאחר שבעל המקצוע ינקה את הגג הוא ילחים את היריעות עד לקבל משטח אחיד, ממש סוג של שטיח שיגן על הגג מפני המים.

יש עוד שיטות לאיטום גגות מבטון, בין השאר באמצעות זפת חמה, חומרים אקריליים, פולימרים ופוליאוריטנים. קבלן איטום מקצועי ידע כמובן ליישם את האיטום על הגג באמצעות השיטה המתאימה וכמובן יעדכן אתכם על כך מראש. אם קבלן האיטום מסרב לשתף אתכם בתהליך של העבודה אל תסגרו איתו, זה אולי בעל מקצוע שיש לו מה להסתיר.

לסיכום

אם אתם רוצים להימנע ממצב של נזילות במהלך החורף, אנחנו ממליצים לכם להזמין שירות של בדיקה מקדימה לאיטום של הגג ולהקדים תרופה למכה.