לוחות סולאריים

הכנסה פסיבית היא חלק בלתי נפרד מהתנהלות כלכלית נבונה, בוודאי לאחר רכישה של דירה. אם אתם מחפשים דרך להוזיל את עלויות החשמל, אין ספק כי שימוש בגג לטובת התקנה של פאנלים סולריים מהווה דרך מצוינת לחיסכון – ולניצול מקסימלי של הגג.

לנצל את הגג החדש עד למקסימום: הכירו את הטרנד החם של השנים האחרונות

בשנים האחרונות ניתן להבחין בטרנד חדש: לוחות סולאריים אותם מתקינים על גבי גגות פרטיים. מדובר בלוחות שקולטים את קרני השמש ובאמצעות כך מאפשרים לייצר חשמל באופן אקולוגי, ובהתאם לכך גם להפחית את התלות בחברת החשמל דרך ייצור המתבצע באמצעות אפקט פוטו-אלקטרי. מדובר באפקט שבמסגרתו האנרגיה של קרני השמש (קרי האור) מומרת לזרם חשמלי ישיר שמגיע אל קו מתח חלופי במערכת החשמל הביתית. ניתן להקים את הלוחות הסולריים על כל גג פרטי, כאשר כיום השיטה להקמה של מערכת סולארית מבוססת על הזרמת אנרגיה לרשת החשמל בדירה. כל זרם שמוזרם לדירה מועבר למונה של חברת החשמל, ולכן תוכלו בתור הבעלים של הגג לקבל החזר תשלום בעבור חשבונות החשמל – ע"פ תעריך קבוע המופיע באתר של חברת החשמל.  עוד מידע על לוחות סולאריים באתר  wr solar יאפשר גם לכם לנצל את הגג החדש של הדירה, ובהתאם לכך להצטרף לאלפי ישראלים שכבר עכשיו מקבלים תשואה נאה כמו גם החזר השקעה בעבור ההתקנה.

מהם היתרונות של התקנת לוחות סולאריים?

היתרון הבולט הוא כמובן ההכנסה החודשית אותה אתם מקבלים כתוצאה מייצור חשמל באופן עצמאי, כאשר לרוב גג בגודל של כ-85 מטר מרובע ומעלה ניתן לקבל החזר שנתי מחברת החשמל בגובה של מעל ל 8,500 ₪. נוסף לכך, לרוב מדובר בהשקעה אותה ניתן להחזר בפרק זמן קצר של 7 שנים, כמו גם לקבל תנאי מימון נוחים ופריסת תשלומים בעבור הקמת המערכת. דרך ספק מקצועי כמו wr solar ניתן להיות בטוחים כי אתם משקיעים את כספכם בחוכמה ובהתאם לכך מקבלים הכנסה פסיבית, כל זאת מתוך מטרה לנצל את שטח הגג לצרכים של ייצור חשמל אך גם כחלק ממגמה אקולוגית שהולכת ותופסת תאוצה. המגמה האקולוגית של ייצור חשמל דרך קרני השמש מהווה דרך מצוינת להפחית את רמות זיהום האוויר (גם חברת חשמל עושה מאמצים בתחום), ועל כן מדובר ביתרון מובהק נוסף להתקנה של מערכת סולארית על גג הדירה החדשה שלכם. שימו לב כי החל מדצמבר 2016 בוטל היטל השבחה בעבור הקמה של לוחות על גגות, ועל כן לא תידרשו לשלם מיסים, היתרי בנייה או תשלום ארנונה. בהתאם לכך, מדובר בהזדמנות יוצאת דופן בעבור זוגות כמו גם משפחות שרוצות לקדם את ההליך ולהוביל בסופו של דבר לניצול של שטח הגג הפרטי, באופן שמשקף גם ערכים אקולוגיים אך גם בעלי פוטנציאל אדיר מבחינת קבלת תשואה פסיבית, למשך שנים רבות.

השלבים בדרך להקמה של מערכת סולארית

בשלב הראשון תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ עם מומחה לתחום, וזאת מתוך מטרה לבצע תכנון ראשוני למערכת הסולארית בהתאם לנתונים הקיימים של הגג. בדקו מראש כי הגג שלכם פנוי ומסודר, כחלק מהכנות נדרשות לקראת המדידה והתכנון. לאחר שאישרתם את הצעת המחיר אותה קיבלתם דרך הספק, השלב הבא הוא להגיש את תיק התוכניות לחבר את החשמל ולאחר מכן התקנת המערכת שאורכת לרוב עד ארבעה ימים בלבד. לאחר בדיקת המערכת ע"י בודק מוסמך תוכלו להתחבר למערכת המונה של חברת החשמל, ולהתחיל לייצר חשמל באופן עצמאי.