קבלן גמר

הנה הגעתם לרגע לו ייחלתם: בניית קן משפחתי שכל כולו שלכם. ימי השכירות מאחוריכם ויש לכם מספיק כסף לבנות בית מקסים או דירה נעימה שתשמש נכס עבורכם ועבור הילדים שלכם. אבל רגע לפני שאתם מתחילים בפרויקט החשוב ביותר בחייכם חשוב שתכירו איש מקצוע הכרחי לתהליך הבנייה, הלוא הוא קבלן גמר. אבל מה צריך לדעת על איש המקצוע הזה? הנה הפרטים החשובים:

אז מהו קבלן גמר? ומה תפקידו?

קבלן גמר הוא איש המקצוע שיחתום את העבודה על הבית שלכם. קבלן גמר מומלץ יגיע לאתר הבנייה בשלב הגימורים האחרונים של המבנה, יבדוק כי העבודה שנעשתה על ידי כל אנשי המקצוע הינה עבודה איכותית ויתריע על ליקויים תקלות או תיקונים שיש לתקן במבנה.

הקבלן יסקור את המבנה לפני שתכנסו אליו ויבצע סקירת תשתיות כמו תשתיות חשמל ומים עד בדיקת האיטום והצבע שעל הקירות. איש המקצוע יבדוק את תקינות הגז, את מכשירי החשמל, את המשקופים והדלתות. מטרת הבדיקה היא לוודא כי כל האלמנטים תקינים עובדים ובטוחים.

אחריות של איש מקצוע כזה כוללת בחינה של כל עבודות הבנייה וה'פינישים' שבוצעו ונבנו לאחר בניית השלד. המטרה לאשר לכם להכנס למבנה עבור מגורים ולחיות בו בבטיחות עם הילדים שלכם.

האם הקבלן יבדוק את העבודה ההנדסית של המבנה?

חשוב לדעת כי איש מקצוע כזה פחות יתמקד במבנה ההנדסי של הדירה או של הבית שלכם. מדובר בגורם מומחה שישים לב למרכיבים של המבנה ולהשלמת הבנייה על כלל המרכיבים שלה החל מדלתות ומשקופים עד שער הכניסה או תשתיות החשמל שחייבות להיות תקינות, בעיקר כאשר רוכשים דירה מקבלן. הקבלן יבדוק למשל כי דלת של ממ"ד נסגרת בבטחה כמו גם שלוח חשמל בטוח לשימוש או שהשקעים בטוחים ואינם עלולים לגרום חלילה להתלקחות, שריפה או חשמול.

כאשר אתם בוחרים קבלן גמר שימו לב כי הוא מומחה בסקירה של אלמנטים כמו ריצוף ואינסטלציה, בידוד וטיח, חשמל ורעפים וכולי. בנוסף לכך הוא יפקח על תהליך העבודה תוך אספקת דוח אודות ההתקדמות באתר העבודה.

כיצד בוחרים את איש המקצוע הנכון?

כדי לבחור בקבלן מתאים שימו לב כי יש לאיש המקצוע רישיון קבלן רשום בתוקף וביטוח מתאים לעבודה באתר בנייה. חשוב לשים לב לניסיון שלו ולבחון את תיק העבודות שלו בכל הנוגע לבתים ודירות עליהן פיקח במהלך וסיום העבודה. בין היתר יש לוודא כי הוא עבר קורס בטיחות בעבודה – דבר חשוב במיוחד בתחום הבנייה.

חפשו המלצות טובות על קבלן גמר ובדקו כי הוא מומחה בנושא של בחינת בתים פרטיים ודירות למשפחות.

שאלו את המועמדים לתפקיד אם הם יכולים לספק לכם המלצות של לקוחות קודמים או אם אפשר לדבר עם לקוח כזה. שימו לב שהמידע שאתם מקבלים מהקבלן יהיה שקוף ואמיתי וכדאי לבחור אדם מיומן שלא מושפע מאנשי המקצוע האחרים שעובדים על המבנה שלכם. בהצלחה!

למה צריך את איש המקצוע הזה במהלך פרויקט

בשל האחריות של איש המקצוע על בחינת כלל המעטפת של המבנה ועל בדיקתו ומתן "אור ירוק" לכם הבעלים של הנכס כי הוא ראוי למגורים – יש חשיבות רבה לאדם זה בניהול הפרויקט. המשמעות התפעולית והשימושית של המבנה חשובה במיוחד ואדם מיומן יראה דברים שלא ניתן לראות בעין שאינה מקצועית לכן חשוב לעשות מאמץ אחרות או גיוס אחרון של תקציב ולבחור קבלן גמר מעולה.