תופעה נפוצה שנשים רבות חוות לאחר לידה היא תופעה של נשירת שיער. לא מדובר בגזרת גורל, אלא ניתן בהחלט להשיב ולעודד את קצב צמיחת השיער באופן יעיל ונטול תופעות לוואי. כיצד? להלן הפרטים.

סובלת מנשירת שיער לאחר לידה? את לא לבד

למרות שאין נתונים מדויקים, נשים רבות מדווחות על נשירת שיער מסיבית לאחר הלידה. למעשה, מדובר בתופעה מוכרת המתרחשת על רקע שינויים הורמונאליים, חסרים תזונתיים או הפרעה בתפקוד בלוטת התריס. חשוב לציין כי נשירת שיער שאינה מטופלת עלולה להחריף עד לכדי הופעה של קרחות, ולכן מעבר להיבט האסתטי אין ספק כי מדובר בתופעה שמפריעה מאוד לשגרת החיים, בוודאי כאשר ישנו תינוק שזקוק לטיפול. כל אישה רוצה להיראות במיטבה, ולכן אם את סובלת מנשירת שיער זה הזמן להרחיב את הידע ולהבין לעומק על אודות הסוגייה והדרכים לפתרון. תוכלו לקרוא מאמרים בנושא דרך מגזין  Balding וזאת בכדי להתמודד עם הנשירה ולהבין לעומק מהן הדרכים האפקטיביות לצורך עידוד צמיחת השיער בשנית. כדי לסייע, בחרנו להציג את מיטב הטיפים בנושא, כך שתוכלי להתגבר על הנשירה בצורה הטובה ביותר:

זה לא אבוד כך תתמודדו עם נשירת שיער אחרי לידה

שימוש במוצרים ייעודים בעבור נשירה

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד חברות מובילות בעולם כמו גם בישראל החלו לפתח מוצרים ייעודים בעבור נשירת שיער. המוצרים כמו שמפו, מרכך, מסכה או פורמולה תומכים בצמיחת שיער בריאה באמצעות שימוש בחומרי הזנה טבעיים כמו ביוטין, ויטמינים מקבוצת B וכן זרעי דוחן. מרכיבים מרכזיים אלו מאפשרים להזין את השיער, ובהתאם לכך לשפר את מרקם השיער אך גם לעכב את קצב הנשירה. לא מדובר בנוסחת קסם, אלא בשילוב של מספר רכיבים אשר באמצעותם ניתן ליצור איזון.

תזונה נכונה ועשירה בוויטמינים

הלחץ הכרוך בטיפול ורווחת התינוק גורם לא פעם לדילוג על ארוחות ובהתאם לכך תזונה לקויה שאינה עשירה בוויטמינים כמו גם ברזל. שורה של מחקרים מצאו כי קיים קשר ישיר בין התזונה לבין נשירת שיער, ולכן חשוב להקפיד על תזונה  המשלבת פירות, ירקות, חיטה מלאה, ירוקים וכן מזון עשיר בברזל.

התייעצות עם רופא לגבי תוספי תזונה

מומלץ לקבוע תור אצל הרופא ולבחון מולו מהם תוספי התזונה הטובים ביותר בעבור נשירת שיער. מדובר בתוספים ייעודים בעבור נשירת שיער: ביוטין, ויטמין C, אבץ ומינרלים. תוספים אלו עשויים לסייע בתהליך של עידוד צמיחת השיער ועיכוב הנשירה, כל זאת בשילוב כאמור של אורח חיים בריא.

הימנעות משימוש בתכשירים כימים

ייבוש אגרסיבי של השיער מזיק לשורש השיער באופן משמעותי. בשל כך, עדיף להימנע משימוש במכשירים פולטי חום כמו מחליק או פן,  בייחוד כאשר מדובר בנשירת שיער מסיבית. העדיפי לתת לשיער להתייבש באוויר, והקפידי לסרק אותו כאשר הוא אינו רטוב.