בשנים האחרונות ניכר כי תחומי העניין של בני הנוער התפתחו והשתנו מקצה לקצה. ייתכן וזה בשל הקדמה הטכנולוגית או בעקבות ריבוי המסגרות החינוכיות והמעשירות שקיימות. למרות שהדור הנוכחי נחשב לדור טכנולוגי שחובב צפייה ממושכת בטלוויזיה כמו גם משחקי מחשב, הרי שעדיין ישנן פעילויות שנשארו ויישארו חביבות על נערים ומתבגרים. אז אילו פעילויות בני נוער אוהבים? ריכזנו עבורכם כמה פעילויות מובילות:

פעילויות לבני נוער

מחנה קיץ

החופש הגדול זו הזמנות נהדרת לחוות חוויות מסוגים שונים, לכן בני נוער רבים מבקשים מהוריהם להירשם לסאמר קאמפ בארה"ב, שהרי מדובר בפעילות חד פעמית ובלתי נשכחת. על פניו, נדמה כי הפעילות מכילה שלל אטרקציות מיוחדות כמו טיולים ברחבי ארצות הברית, טורנירים ספורטיביים אבל לצד כל הפעילויות האטרקטיביות הללו הילדים זוכים ללמוד לדבר אנגלית ואף מתמקצעים בשלל תחומי עניין כמו מדעים ואפילו תכשיטנות.

קריוקי

נדמה כי מאז שהחלו תכניות הטלוויזיה לגילוי כישרונות וזמרים, צצו להם חדרי קריוקי ייעודיים ולא מעט אנשים רכשו ערכות קריוקי ביתיות, לכן זה בהחלט לא מפתיע שבני נוער אוהבים לשיר או ליתר דיוק – אוהבים קריוקי.

אתגר הנינג'ה

מאז שעלתה הגרסה הישראלית לאתגר הנינג'ה (תכנית טלוויזיה בפריים טיים), כל אחד חולם ורוצה להיות נינג'ה. כצפוי, מאז נפתחו ושודרגו מגוון מתחמים מיוחדים עם מתקנים מאתגרים המדמים את חוויית הנינג'ה האטרקטיבית, החל מפארק האתגרים טופ 94 באילת, פארק הדב הלבן בעמק חפר ואפילו פארק האתגרים באשדוד.

קיר טיפוס

תחום הטיפוס הפך לאחרונה לאחד מבין התחומים החביבים ביותר על נערים וילדים. האתגר שבלטפס על קיר ייחודי בעל רמות קושי שונות מבלי ליפול או למעוד שבה את ליבם של המתבגרים והפך לתחביב בקרב רבים. ברחבי הארץ תוכלו למצוא מתחמי טיפוס ייחודיים במגוון סוגים ובכמה וכמה רמות קושי, כך שהמתחמים הללו עשויים להתאים גם לוותיקים וגם למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום.

טיולי טבע

אולי זה מפתיע, אבל לטיולי טבע יש מקום מכובד ברשימת הפעילויות האהובות על בני נוער, ובייחוד אם מדובר בטיול קמפינג הכולל לינה בשטח. מסתבר שמדובר בפעילות שנחשבת בעיניהם כמאתגרת למדי כמו גם חווייתית ובלתי נשכחת. בדרך כלל תמצאו את בני הנוער ישנים באוהלים בחופי הים או בחניוני לילה ייעודיים, בזמן שהם עורכים טיול בשביל ישראל או באחד ממסלולי הארץ. אגב, לעיתים תמצאו את בני הנוער רוכבים על אופניים במסלולים נגישים וייעודיים.

תחביבים

אחת הפעילויות הבולטות ביותר בקרב בני נוער, טמונה דווקא בתחומי העניין והתחביבים שלהם, כך תמצאו חובבי כדורגל מארגנים טורנירים ספורטיביים, את אוהבי היצירה מגיעים לסדנאות ואת הרקדנים והרקדניות תמצאו בחוגים ולהקות מחול.

נכון, לפעמים זה נדמה שבני נוער שקועים במסכים: צופים בטלוויזיה בשעות הפנאי וצמודים למחשבים ולטאבלטים באופן שוטף, אבל במקביל, הם נהנים ממגוון רחב של פעילויות, מעשירים את עצמם, צוברים חוויות ונהנים מהחיים. העולם שייך לצעירים, לא כך?