ילדים אשר מאובחנים עם בעיות נפשיות יכולים לחוות מגוון קשיים ואתגרים אשר יכולים לכלול קושי באינטראקציות חברתיות, ויסות רגשי, בעיות קשב וריכוז, חרדה ודיכאון. לצד זה, ילדים עם בעיות נפשיות עלולים להתקשות גם בבית הספר ובתחומים אחרים בחייהם, מה שיכול להשפיע על רווחתם והתפתחותם הכללית. בעיות אלו יכולות גם להוביל לסיכון גבוה יותר לבעיות התמכרות וכן קושי להשתלבות בחברה באופן מלא, מה שמחייב נקיטת פעולות בשטח המתבצעות על ידי גורמי החינוך והרפואה, לצד עמותות כמו עמותת לב ונפש הפועלת לחיזוק הנפש. מה חשוב לדעת אודות הפעילות של עמותה חברתית הפועלת למענם ובעבורכם כבני משפחות המתמודדים עם קשיים על רקע המצב הרגיש של הילדים? להלן כל הפרטים.

תרומה למחלקות פסיכיאטריות וסיוע למשפחות

עמותת לב ונפש הוקמה בשנת 2015 על ידי מתנדבים מכל רחבי הארץ שהחליטו להתאחד, מתוך מטרה לסייע לילדים עם צרכים מיוחדים. כהורים שנאלצים להתמודד עם מציאות מורכבת בעקבות הקשיים הרגשיים וההתנהגותיים של הילדים, אין ספק כי פנייה לעמותה כמו זו מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל תמיכה וסיוע, וזאת בשל יחידות , כמו למשל יחידת סיוע הפועלת מול בתי חולים בתחום בריאות הנפש, ובמחלקות פסיכיאטריות. במסגרת הסיוע המתבצע בהתנדבות מלאה, נרתמת לב ונפש לבקשות המגיעות מהצוותים הרפואיים, בהתאם לדרישות הייחודיות של כל מחלקה, החל מגיוס של ציוד ועד לפעילויות גיבוש וכיף לצד סיוע להורים במסגרת של מוקד טלפוני הזמין בעבורכם לקבלת סיוע. מדובר בעמותה שמצליחה לא רק לסייע להורים אלא גם לתרום באופן ממשי לחיזוק הנפש של הילדים, באמצעות קידום של תוכניות ארוכות טווח וכן יכולת ליצור שינוי, במסגרת של שיתוף פעולה מלא עם גורמי המקצוע.

יחידת מחקר התורמת למען רווחתם של ילדים עם צרכים מיוחדים

כפי שציינו בתחילת המדריך, ילדים אשר מאובחנים עם צרכים מיוחדים על רקע של בעיות נפשיות עלולים לסבול משלל תופעות, החל מחרדה ועד לחוסר יכולת לקיים קשרים הדוקים עם בני גילם. בשנים האחרונות עולם הרפואה התקדם באופן משמעותי מבחינת אופן הטיפול וההתאמה האישית. עמותת לב ונפש החליטה לפתוח מחלקה המתמחה בתחום של קידום מחקר שנועד לבנות תוכנית טיפול מותאמת אישית, באמצעות מיטב אנשי המקצוע. מדובר ביחידה שמצליחה לסייע למשפחות ואף לקדם את הנושא של קידום הרפואה המשלימה וכן טכניקות טיפול מוכרות, מתוך מטרה להקל על התסמינים של הבעיות הרגשיות מהם סובלים ילדים ומבוגרים, בשיתוף פעולה מלא עם הצוותים הרפואיים. בנוסף, העמותה פועלת למען רווחתם של משפחות גם בהיבט הכלכלי, באמצעות סיוע המתבצע במסגרת של חלוקת סלי מזון וכן תווי סיוע, כחלק ממעטפת כלכלית שנועדה להקל על הקושי גם בהיבט הזה.

לסיכום

עמותת לב ונפש היא עמותה מובילה בתחומה שמצליחה מזה שנים רבות ליצור שינוי משמעותי, באמצעות קידום של תוכניות כמו למשל ימי כיף, תרומה של ציוד, סיוע למשפחות באמצעות מוקד הזמין בעבורכם לכל אורך הדרך. כהורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, אין ספק כי התמיכה אותה אתם יכולים לקבל במסגרת יצירת קשר עם העמותה מהווה הזדמנות להצטרף למאות משפחות שכבר מקבלות סיוע, כפי שניתן להתרשם באתר הרשמי של העמותה וכן בפעילות הענפה המתבצעת מאז שנת 2015 והפכה את עמותת לב ונפש לעמותה מוכרת ומוערכת שחרטה על דגלה לספק את המענה הטוב והמקצועי ביותר, בעבור ילדים, בני נוער ומשפחות מכל רחבי הארץ.