מחנה קיץ מהווה הזדמנות נהדרת בעבור ילדים לפתח עצמאות וליצור חוויות בלתי נשכחות. למעשה, בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ילדים ובני נוער לוקחים חלק בפעילות מהנה (וגם מאתגרת) כמו של מחנה קיץ. מה היתרונות של מחנה קיץ? האם כדאי לכם לשלוח את הילדים? ובכן, התשובה היא כן, ובסקירה הזו נסביר לכם בדיוק מדוע.

מחנה קיץ של מסע ישראלי – כל מה שצריך לדעת

מסע ישראלי הינו ארגון פורץ דרך אשר מוציא מדי שנה את תוכנית מסע ישראלי הפועלת מתוך מטרה להעמיק את החיבור והשייכות, לצד קריאה להגברת רמת המעורבות והאכפתיות של החברה האחד כלפי השני. מדובר במחנה קיץ אשר במסגרתו יוצאים מדי שנה יוצאים אלפי בני נוער לחוויה היוצרת הזדמנות מצוינת ליצירה של קשרים חברתיים עם בני נוער אחרים מכל רחבי הארץ. את המחנה מנהלים ומתפעלים מדריכים מנוסים ובעלי ניסיון עשיר בתחום ההדרכה. למעשה, יציאה למחנה קיץ אשר מבוסס על ערכים של אהבת המולדת, מדגישה את עולם הערכים של היחסים של בין אדם לחברו וזה מה שהופך את המסע הזה למסע ייחודי ומרגש.

מסע ישראלי מפעיל את מחנות הקיץ לקהלים מגוונים אשר כוללים בין היתר בני נוער מכל רחבי הארץ, כאשר ברבות השנים לקחו חלק מעל ל-340,000 בני נוער מ-500 בתי ספר. עם ניסיון של למעלה מ-17 שנים בתחום וכן 2,500 מסעות, אין ספק כי מחנה הקיץ של מסע ישראלי הוא בעל משמעות מבחינת היכולת להכיר חברים חדשים, לצד חווית אשר ייחרטו היטב בזיכרון, כפי שיעידו מי שכבר לקחו חלק ואף הפכו למדריכים במחנה.

 

 

למה כדאי ללכת למחנה קיץ או לקייטנה?

שליחת ילדים למחנה קיץ היא לא רק חוויה מרעננת ומהנה לילדים בזמן החופש הגדול, אלא גם מביאה עימה ערך רב ומרכזי בהתפתחותם האישית והחברתי. מחנות קיץ, כמו גם קייטנות, מציעה סביבה בטוחה ונעימה שמקנה לילדים הזדמנות לאינטראקציה עם ילדים אחרים ומבוגרים חדשים. יש יתרונות רבים למחנות קיץ ולקייטנות:

הזדמנות שאותה אסור לפספס

הרשמה למחזור הקרוב של מחנה הקיץ היא משמעותית ובעלת פוטנציאל אדיר לתהליך ההתבגרות של הילדים. גיל ההתבגרות הוא מורכב וכרוך בלא מעט לבטים כמו גם בלבול ועל כן באמצעות שילוב של מערך כמו המערך מקצועי של מחנה הקיץ תוכלו להעניק לכם את היכולת לקחת אחריות ופיקוד, לצד יצירה של תשתית שבמסגרתה הילד שלכם יקבל את המעטפת המאפשרת תחושה של מסוגלות עצמית, שייכות והעצמה.

לסיכום

מחנה הקיץ אשר יוצא בכל שנה בחודשי הקיץ הוא בעל משמעות בעבור כל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל, הן בשל הצוות החינוכי שמלווה את המחנה, והן בשל היכולת ליצור קשרים, לחזק את הזהות ולהוביל ליצירה של חוויה בלתי נשכחת של פעם בחיים.