השילוב של הורות והפעלת עסק, לא פשוט או קל. בוודאי כאשר מדובר בעסק גדול. שני הדברים דורשים זמן ומחשבה ושניהם בוודאי חשובים לכם מאוד. כיצד זה מתקשר לטכנולוגיה? מה זה VPS? ואיך הוא עשוי לסייע לכם?

חשיבות הטכנולוגיה

החל מהשעון המעורר שעוזר לכם לקום בבוקר ועד לשרתי מחשב, הטכנולוגיה מסייעת למגוון הפעילויות שלכם, בדרכים רבות. היא חוסכת זמן, עוזרת לעשות סדר במידע ובפעילויות שונות ועוד. רשת האינטרנט באופן ספציפי, מסייעת לגשת למידע חיוני באתרים שונים, לבצע בהם פעולות, לתקשר באופנים שונים כמו ועידות וידאו או רשתות חברתיות ואף להפעיל אתר עסקי עבורכם. באמצעות שירות  VPSניתן להשיג מבחינות הטכנולוגיה והשימוש באינטרנט, גם ייעול וגם חסכון במשאבים. מה זה וכיצד זה עובד, מייד נסביר. אך קודם נדגיש, שדווקא להורים שהם בעלי עסק, כדאי וחשוב להיות ערים להתפתחויות טכנולוגיות שונות. אלה מציבות מדי פעם הזדמנויות חדשות כגון VPS, שאם תדעו לנצל אותן בחוכמה, תרוויחו.

מה זה VPS

VPS הם ראשי התיבות Virtual Private Server. באופן בסיסי, מדובר על שרתים, כפי שמוכר בעולם המחשוב מזה שנים רבות. המיוחד בהם במקרה של שרות VPS, הוא השימוש בהם מרחוק, כשרות "בענן". באופן יותר מפורט, מדובר ב:

שרת

מחשב רב עוצמה, אשר משמש למגוון משימות חשובות ותובעניות, ככל שתרצו. למשל לשם אחסון האתר העסקי שלכם, בתור שרת בסיסי נתונים, כשרת גיבוי, כשרת דואר, כשרת לצורך פיתוח תוכנה ואפילו כשרת שעליו תפעל תוכנה עסקית שחשובה לכם, כגון ERP או CRM.

שרות ענן

כאשר מדובר בשרות VPS, השימוש בשרת מתבצע מרחוק, דרך רשת האינטרנט. זהו מה שמכונה "שרות ענן".

 

 

וירטואליזציה

מבחינתכם כצרכני השרות, שרת זה מתפקד כשרת רגיל. בדומה לשרת שהייתם רוכשים ומתקינים בתוך העסק. למרות זאת, הוא בפועל לא שרת פיזי. לפחות, לא בדיוק. מדובר למעשה על מצב, שבו ישנו שרת פיזי "מאחורי הקלעים", אצל ספק השרות. באמצעות הטכנולוגיה שמכונה וירטואליזציה, ספק השרות יוצר על השרת הפיזי הזה (או כמה שרתים פיזיים) שרתים "וירטואליים", עבור לקוחותיו השונים.

יתרונות כשרות ענן

מה זה אומר בעצם עבורכם, שמדובר בשרות ענן? בין התועלות של מודל זה לצריכת טכנולוגיה, בולטים במיוחד:

גמישות רבה

קל ומהיר, להתחיל להשתמש בשרת מסוג זה. כך גם לגבי ביצוע שינויים בשרת, גיבוי שלו, הפסקת שימוש בו, יצירת שרת חדש ועוד. כמו כן, שרתי VPS טובים מאוד, בהסתגלות לדרישות משאבים משתנות. הדבר חשוב בכל עסק, אך הוא עשוי להיות חשוב במיוחד בעסקים שחווים שינויי פעילות גדולים. למשל עסקים, אשר פעילותם תלויה מאוד בעונות השנה או מתגברת בימים ספציפיים בכל חודש.

חסכון במשאבים

השרת השכור באינטרנט מהווה תחליף לרכישת שרת פיזי בעצמכם, רכישת תוכנה עבורו, התקנת שניהם אצלכם בעסק ותחזוקה שוטפת של השרת. בעקבות זאת, הוא גם מצמצם את כוח האדם המקצועי שדרוש לכם סביב מטלות אלה. מדובר במעבר ממודל של בעלות, למודל של שכירה, שהוא באופן כללי פשוט וזול יותר.

שיפור השרידות

שירותי ענן אינם תלויים פיזית במערך המחשוב הפנימי שלכם. לכן, אם המחשוב אצלכם נפגע מסיבה כזו או אחרת, דוגמת הצפה שפגעה בציוד, הדבר לא ייפגע בשרת ה-VPS. תוכלו להמשיך להשתמש בו, אפילו מרחוק. למשל מהבית.

לסיכום

בפשטות, השורה התחתונה היא, שלהורים בעלי עסק גדול כדאי להכיר את שירותי ה-VPS.