בעבר יום המשפחה הוכר כיום האם. עם זאת, בין אם דבקים ביום האם ובין אם שמחים על השינוי, עדיין מוטב לעצור ולהבין שיום המשפחה הוא הרבה יותר מאשר משימה להביא לגן הילדים תמונה משפחתית (שבמקרה הטוב הספקתם להדפיס), אלא יום המשפחה הוא ללא ספק סיבה למסיבה – סיבה לחגוג את הדבר החשוב ביותר: את התא המשפחתי שהקמתם לעצמכם! אז גם אם יש שגרה וגם אם מדובר ביום שיוצא באמצע השבוע, עדיין רצוי לעצור, לקבל כיוון ולבלות ביחד זמן איכות. כיצד? קבלו כמה רעיונות נחמדים:

יום המשפחה

טיול בתנאים מפנקים

צאו ליעד שהרבה זמן אתם מדברים עליו, אך בתנאים משודרגים. כך למשל צאו אל עבר אטרקציה ביעד מרוחק לצד ליווי של רכב מפנק ושבין היתר מותאם לטיולי שטח. אין לכם רכב מתאים? בררו על השכרת רכב בארץ! מהר מאוד תגלו שיש מגוון מבצעים שווים לצד מבחר רכבים לפי דרישה. מחפשים דוגמה? חברת SUNCAR מציעה 20% הנחה למי שמזמין באופן מקוון ומחזיקה במגוון נרחב של רכבים איכותיים.

בונים תפריט ומבשלים

אין כמו אוכל על מנת לחוות ביחד זמן איכות. כיצד משדרגים את המתכון? מבקשים מכל אדם במשפחה לציין מאכל אחד שהוא מאוד אוהב, ומסך הרשימה בונים ארוחה משפחתית. במקרה זה כלל לא חייב שיהיה היגיון קולינארי. כל עוד יש מנה עיקרית (פחות או יותר) ולפחות קינוח אחד אתם בכיוון הנכון! בנוסף, מומלץ לשתף את הילדים בתהליך הבישול ובתהליך עריכת השולחן באופן חגיגי. ככול שתהיה יותר התעסקות משותפת, כך יותר תעמדו במטרה – זמן איכות משפחתי.

חווית אקסטרים

חווית אקסטרים מוציאה מאתנו תחושות מרגשות שכלל לא ידענו שחבויות בנו, חוויות שכיף לחוות ביחד עם המשפחה ושיצרו זיכרונות משמעותיים וחיוביים. מכאן שיש לעבור על מגוון האטרקציות שקיימים בסמיכות לבית ופשוט לבחור באחת שמתאימה לאופי, לגילאים וכמובן שגם לעונת השנה. בין היתר שקלו לצאת ביחד לטיול סוסים, טיול טרקטורונים, רפטינג, פיינטבול, טיול אופניים וכדומה.

יוצרים מנהג

אף פעם לא מאוחר ליצור מנהג משפחתי, כזה שהילדים ינצרו בליבם ויורישו הלאה לילדים שלהם. מבקשים דוגמאות? ניתן להחליט שמתחילים את הבוקר בארוחה משותפת (כן, באותו היום תאחרו לעבודה). ניתן להחליט שבכל יום משפחה מביימים תמונה משפחתית מצחיקה, מפתחים ושמים באלבום (או תולים על המקרר). ניתן להחליט שמסיימים את היום עם סרט לכל המשפחה לצד קערת פופקורן (או פיצה). כמו כן, ניתן להחליט שכל יום משפחה נוסעים ביחד לבקר את הסבא והסבתא וכדומה.

אין על אמצע השבוע!

יום המשפחה יוצא באמצע השבוע ועל כן מדובר בהזדמנות לחוות מגוון חוויות באופן מעט שונה, חוויות שלא ניתן לחוות בסוף השבוע. מכאן שאפשר להחליט שבאותו יום כולם לוקחים חופש ונוסעים ליעד מרוחק (מנצלים את העובדה שיש פחות פקקים ופחות תורים). רעיונות? יוצאים לחרמון, יוצאים לפארק מים, יוצאים למרכז קנדה, יוצאים ליעדים אהובים שבשבתות סגורים וכדומה.

מקיימים ישיבה משפחתית

אין כמו יום המשפחה על מנת לבצע "ישיבה משפחתית". ישיבה זו צריכה להיות מלווה בחטיפים ובאווירה טובה. על כל אחד מבני המשפחה לציין מה הוא עומד לעשות טוב יותר עבור המשפחה, מעתה והלאה. את הצהרת הכוונות יש לתעד במסמך כתוב ולשמור בקופסה מיוחדת. כך גם משיגים תיעוד מעניין וגם מצליחים לקבל החלטות חשובות – שווה!

טיפ נוסף

שיהיה לכולנו יום מהנה, שנצבור זיכרונות טובים, שנזכור מה חשוב באמת וכמובן שנצלם תמונות – כי אין כמו זיכרונות מודפסים וצבעוניים. יום משפחה שמח!