עבור הורים רבים, גיל ההתבגרות שאליו נכנסים הילדים בהדרגה, זה משהו שתופס אותם די במכה והרבה פעמים אנו מתקשים לעשות את השינויים בעצמינו כדי להקל עליהם את השינויים הרבים בתקופה הזאת. הרבה פעמים מדובר כמובן בשינויים והסתגלויות מנטליות, אבל חלק מהעניין כרוך הרבה פעמים גם בשינויים פיזיים ובפרט שינויים של סביבת המחיה. באופן טבעי למדי כאשר ילדים גדלים והופכים לנערים ונערות, הגוף גדל גם הוא וכך המיטה הישנה פשוט לא מספיקה ויש לרכוש מיטה חדשה שמתאימה לגיל ההתבגרות. הדבר הזה שהוא הכרח כמובן, יכול להיות הזדמנות מצוינת לעיצוב מחדש של כל החדר כך שיתאים יותר למתבגרים. בדיוק בגלל זה אנחנו רוצים לחלוק אתכם כמה טיפים שיעזרו לעשות את השינוי הזה ויאפשרו חידוש של חדר הילדים סביב המיטה שתחליפו. בהצלחה!

איך לבחור מיטת נוער?

השלב הראשון מן הסתם הוא לבחור את המיטה המתאימה עבור כל בן ובת נוער. אם תרצו לבדוק אופציות למיטת נוער מתאימה תוכלו להיכנס לאתר של האוס דיזיין ולהתרשם ממגוון רחב של מיטות נוער איכותיות במחירים משתלמים, ועל מנת לעשות בחירה נכונה חשוב להתחשב בפרמטרים הבאים:

גודל

מצד אחד המיטה צריכה להיות גדולה מדי כדי להתאים לגוף של המתבגר או המתגברת, אך מצד שני היא צריכה גם להתאים כמובן לגודל של החדר ורצוי שלא לשים מיטה גדולה מדי בחדר קטן שתתפוס את כל המקום.

מזרן

חשוב לבחור מיטות עם מזרון איכותי ולזכור תמיד שגיל ההתבגרות הוא שלב קריטי בגדילה של נערים ונערות ולכן חייבים לדאוג להם לתמיכה אורתופדית ראויה לגב.

 מילד לנער: מעבר למיטת נוער היא ההזדמנות שלכם לעצב מחדש!

מיטה מתכווננת

חשוב לבדוק את האפשרות של רכישת מיטה מתכווננת תמיד שכן מדובר הרבה פעמים באופציה מצוינת לבני נוער. זה עדיף אגב כאשר מדובר בבני נוער שאוהבים לצפות בטלוויזיה בחדר, לשחק משחקי וידאו או אפילו ללמוד על המיטה.

מחיר

כמובן שהתקציב שלכם למיטה הוא חשוב וזה משהו שיש לקחת בחשבון. עם זאת אנו ממליצים שלא להתפשר על האיכות האורתופדית של המיטה.

לימודים ואירוח

לפני העיצוב, חדרי המתבגרים מתאימים מן הסתם לילדים צעירים יותר ולכן יש צורך להתאים אותם למתבגרים. הדבר הראשון שחשוב לחשוב עליו הוא האם הספרייה ושולחן הלימודים מתאימים למתבגרים? במרבית המקרים מדובר על דברים שתופסים הרבה מאד מקום וכדאי להחליף לריהוט קומפקטי ועדין יותר. כמו כן חשוב מאד לזכור שבגיל ההתבגרות נערים ונערות רבים רוצים לארח את החברים שלהם בביתם ולכן כדאי לשקול את האופציה של עיצוב חלל אירוח בחדר. לא צריך מן הסתם להקים סלון של ממש, אבל פופים נוחים ושולחן קטן שמתאימים באופי העיצובי שלהם למיטה בהחלט יעשו עבודה לא רעה.

צביעה

צביעה של חדרים זה טיפ חשוב שצריך לזכור בכל פעם שרוצים לרענן את הבית ולאו דווקא כאשר מדובר על עיצוב חדרי מתבגרים מהסיבה שמדובר בתהליך יחסית פשוט וזול שיכול לשדרג ממש את המראה של כל חלל.

בחדרי מתבגרים חשוב מאד ללכת על קו קליל וצעיר מחד, אך מצד שני חשוב להיפרד לשלום מהסממנים של הילדות ומהציורים על הקירות, שכן אלו הרבה פעמים גורמים למתבגרים להרגיש פחות בנוח בסביבה שלהם ולפעמים אפילו להתבייש לארח חברים.

לסיכום הדברים – על מנת לעזור לילדים שלכם להרגיש בנוח בגיל ההתבגרות, חשוב לעצב את החדר שלהם מחדש. התחילו ממיטת נוער נוחה ואיכותית ועצבו בהתאמה את שאר האלמנטים בחדר. בהצלחה!