הבת שלכם מתחתנת? זה הזמן לארגן לה חינה של נסיכה! חינה הוא מנהג מרוקאי מסורתי שמסב המון גאווה למשפחה. מדובר בחגיגה מלאת צבע, טעמים ומוזיקה, שנוהגים לחגוג קצת לפני יום החתונה. אז איך תארגנו חינה מהסרטים? הנה כמה טיפים לארגון חגיגה כמו שצריך:

בוחרים קונספט לחגיגה

חינה מרוקאית, כמו שאתם בוודאי יודעים, הוא טקס עדתי ומיוחד לעדות המזרח. טקס החינה נפוץ בעיקר בקרב בני העדה המרוקאית. הטקס קיים כבר יותר מ2000 שנה, והוא מסמל שמחה, חגיגה מזל, וסגולה להצלחה.

במרכז הטקס עומדת משחת החינה המרוקאית אותה מורחים על כפות ידיהן של החתן והכלה ושל שאר האורחים למזל טוב וחיים ארוכים. כדי שהטקס יהיה בסימן מרוקאי כדאי לבחור קונספט מתאים לחגיגה, כמו שוק מרוקאי תוסס בצבעים זהובים ושמחים, כלי כסף נוצצים שאפשר להניח  על שולחנות, בופה עשיר במתוקים צבעוניים ועוד.

אפשר לבחור בקונספט של ארמון מרוקאי בו הכלה והחתן הם הנסיך והנסיכה, כשעיצוב בקונספט כזה אפשר להוציא לפועל עם כסאות מפוארים לחתן ולכלה, שטיחים ווילונות שיתלו במרחב בו אתם חוגגים, פרחים, נרות וכל מה שנראה מלכותי.

בין היתר אפשר לקשט את המרחב בסגנון מרוקאי עם ארגון מרחב ישיבה של כריות או כסאות נמוכים לצד שטיח עליו יוגשו המאכלים. את המאכלים אפשר להגיש במגשים גדולים וכלי חינה מיוחדים ונוצצים. הקונספט שתבחרו ינחה אתכם בארגון החגיגה וכדאי להיעזר בחברת להפקות חינה כדי לקבל רעיונות, לעצב ולתכנן את המרחב.

 

 

בוחרים תלבושות

אחד המנהגים של טקס החינה הוא שירה וריקודים בסגנון מרוקאי בליווי מוזיקה שמחה. החגיגה עצמה  והטקס שבו מורחים את משחת החינה נעשים בדרך כלל כשכלל האורחים לובשים תלבושות חינה מסורתיות כמו כפתן, או שמלות נוצצות, צעיפים, כובעים מיוחדים ועוד.

אם אין לכם תלבושות לחינה, אפשר להזמין אותן מחברה המספקת תלבושות מרוקאיות מסורתיות להשכרה. התלבושות ייצרו צבעוניות רבה באירוע ויספקו תמונות מהממות שאפשר לפרסם ברשתות ולשמור באלבום משפחתי. אל תשכחו לשכור צלם מקצועי או לבחור חבר שיודע לצלם כדי שיוכל לתעד את האירוע.

מזמינים כיבוד

לא מעט מרוקאים ידועים ביכולת שלהם להכין מגוון רחב של עוגיות וממתקים צבעוניים כמו עוגיות שקדים, עוגיות קוקוס צבעוניות, מאפים כמו ספינג', שקארלמה ועוד. אם אתם לא יודעים להכין את העוגיות או שלא בא לכם לשבת שעות רבות ולהכין עוגיות – אפשר להזמין מגוון רחב של עוגיות ומאפים מתוקים לאירוע. מאפים ועוגיות צבעוניות ישתלבו עם כל קונספט שתבחרו, בעיקר עם שוק מרוקאי אתני. אל תשכחו להזמין כלים מיוחדים להגשה כמו גם קנקני תה מיוחדים, כוסות מקושטות וכל מה שמאפיין את האווירה המרוקאית.

מוזיקה ואווירה

לבסוף יש לדאוג שבאירוע שלכם תהיה מוזיקה טובה ואווירה ייחודית. הזמינו תקליטן מומחה בהפקת מוזיקה לחינות וודאו שהוא ישלב מוזיקה עתיקה ועכשווית. הכינו את האווירה כך שהיא תהיה טובה באמצעות כיבוד האורחים בכניסה, קבלתם בחיוך והגשת משקאות חריפים איכותיים או קוקטיילים צבעוניים.

באמצעות בחירת נושא נכון לחינה, סיוע של חברת הפקות, השכרת תלבושות, ויצירת אווירה טובה, תוכלו לארגן חינה מרוקאית שתשאיר רושם רב על האורחים ותאפשר לבת שלכם תחילת חיי נישואין בשמחה ואושר.