אין עוררין על כך כי מספר הנרשמים לאפליקציית טיק טוק רק הולך וגדל, כאשר רבים מהמשתמשים הם בני נוער וילדים. לא מעט הורים חוששים מההשפעה של האפליקציה על הילדים, אולם חשוב להבין כי ישנם גם לא מעט יתרונות בשימוש בטיק טוק. מהם? להלן התשובות.

חוששים שהילדים מתמכרים לטיק טוק? אתם לא לבד

בשנה האחרונה כמעט ואי אפשר להתעלם מהאפליקציה החברתית טיק טוק. האפליקציה, אשר בעבר הייתה זניחה למדי תופסת בשנה האחרונה תאוצה, בייחוד אצל בני נוער וילדים אשר מעלים סרטונים בקצב מסחרר. לא מעט הורים מודאגים מביעים חשש מהשימוש באפליקציה, בייחוד בשל פרסומים שלילים רבים בתקשורת אודות ההשפעות השליליות של טיק טוק על ילדים ובני נוער. אולם, חשוב להבין כי למרות החשש, ניתן בהחלט להשתמש באפליקציה לטובת העברת מסרים חיובים ואפילו חיזוק התא המשפחתי. כך לדוגמא,  יש מי שמבצעים קניית עוקבים בטיק טוק בכדי להעלות מודעות כלפי נושא קרוב לליבם, כמו לדוגמא בריונות ברשת. כלומר, לא נדיר למצוא ילדים בני 12-15 אשר מדברים באפליקציה על חרם חברתי אותו עברו או מעוניינים לקדם נושאים חברתיים, דרך העוקבים שלהם. בשל הזינוק במספר הנרשמים, ניתן לראות לא מעט קמפיינים חיוביים אשר הצליחו להעביר מסרים בגובה העיניים, ולכן מדובר ביתרון בולט של האפליקציה הזו ביחס לאפליקציות חברתיות אחרות.

לא הכל שלילי מהם היתרונות של אפליקציית טיק טוק

שימוש מושכל הנעשה תחת בקרה

חשוב לכם כהורים להיות בבקרה תמיד כלפי הילדים שלנו, אולם בעקבות עלייתן של הרשתות החברתיות ובייחוד טיק טוק רבים מתוסכלים מחוסר השליטה. חשוב להישאר תמיד בקשר עם הילדים באמצעות שייח פתוח, והסברה לגבי שימוש בטוח ברשתות החברתיות ובהתאם לצורך לבצע בקרת הורים על השימוש באפליקציה. בהתאם לכך, תוכלו אתם כהורים לקחת את השליטה על הנעשה מאחורי המסך, ובהתאם לכך ליצור בעבור הילד סביבה בטוחה המגלמת בחובה אפשרות להשתמש בטיק טוק בתור פלטפורמה חיובית לצורך העברת מסרים, ריקודים אך גם חיזוק הביטחון והדימוי העצמי, באמצעות שימוש בטוח והסבר לגבי השלכות שליליות.

חיזוק התא המשפחתי באמצעות שימוש בטיק טוק

אחד הטרנדים החמים היום הוא העלה של סרטוני טיק טוק עם הורים וילדים, בין אם מדובר בריקודים או בשיחות משותפות. כך לדוגמא, בתם של יואב צפיר (במאי) ומיכל צפיר העלתה סרטון מרגש לאפליקציה בו היא מסבירה כיצד ההורים שלה קיבלו את היציאה מהארון. מדובר בסרטון אשר זכה לאלפי תגובות נלהבות, ולכן ניתן להיעזר בטיק טוק לצורך העברת מסר אך גם הנגשה של נושאים עליהם כמעט ולא מדברים ברשתות החברתיות. בשנה שבה הורים וילדים מצאו את עצמם סגורים בבתים בעקבות נגיף הקורונה, טיק טוק מהווה דרך נהדרת להעביר את הזמן, להתחבר לילדים ובהתאם לכך להתחבר לפלטפורמה הזו לצורך חיזוק התא המשפחתי, באופן נגיש וקליל.