דירה בתל אביב

זה לא ממש מפתיע שיותר ויותר ישראלים מבקשים לרכוש דירה או נכס כלשהו בעיר הכי תוססת במדינה, תל אביב כמובן. יש כאלה שעושים זאת כהשקעה ומחפשים שוכרים לאחר הרכישה או שמעוניינים למכור את הנכס במחיר גבוה לאחר מספר שנים, אבל לא מעט כאלה שמחפשים דירה למגורים בעיר כדי להנות מכל השפע שיש לה להציע, החל מהקרבה לים, דרך חיי הלילה התוססים ועד למוסדות התרבות הרבים שאפשר למצוא בעיר. אין ספק שלפעמים מדובר באתגר לא קטן כשמחפשים מיקום אידיאלי במחיר נוח יחסית וכמובן דירה נעימה ומרווחת, אבל כשמדובר במשפחות עם ילדים זה יכול להיות אפילו מורכב יותר. הנה כמה טיפים שאולי יעזרו לכם למצוא את דירת החלומות שלכם אם אתם נמצאים בסיטואציה.

איפה לחפש?

קודם כל, לפני שנגע בדברים החשובים שחשוב לשים אליהם לב כשרוכשים דירה משפחתית בתל אביב, בואו נדבר על איפה כדאי לחפש דירות בעיר. מומחי תיווך תל אביב והסביבה זו נקודת התחלה טובה בהחלט, דרכם תוכלו למצוא נכסים שווים שמתאימים לכם ולמשפחה שנבחרו בפינצטה. בנוסף, מומלץ בהחלט לעבור על לוחות נדל"ן באתרי האינטרנט השונים וגם להיכנס לקבוצות השונות בפייסבוק לחיפוש נכסים בעיר. אם תנסו את כל הכיוונים יש סיכוי לא רע שתמצאו מהר יותר את מה שחיפשתם.

אופי מבנה הנכס

זכרו כי לא כל נכס שמתאים לזוגות או ליחידים יתאים בהכרח גם למשפחה. בהתאם לכמות הילדים כדאי לבחור מספר חדרים וגודל שיאפשר מחייה נוחה ולא יגרום לתחושת דוחק וצפיפות. בנוסף בהחלט שווה לחשוב כמה שנים קדימה ולהבין אם מה שמתאים עכשיו יתאים גם מאוחר יותר. אם אתם מתכננים לשכן שני ילדים באותו חדר, זה יכול להיות נוח כשהם צעירים, אבל הרבה פחות מתאים כשיגדלו. בנוסף, קחו בחשבון דברים חשובים כמו מספר חדרי שירותים, גודל המטבח שחשוב בשביל לבשל למשפחה שלמה וכן הלאה.

מיקום גיאוגרפי

זכרו שתל אביב היא עיר נפלאה, אבל לא כל הנקודות בה מתאימות לילדים. כך למשל חשוב לוודא שבקרבת הנכס יש בתי ספר וגנים שיאפשרו הגעה קלה ומהירה בבוקר ויבטיחו כי החברים יגורו במרחקים נוחים. כדאי לבדוק כי יש מרפאות, סופרים וחנויות בקרבת מקום, כי סביר להניח שיהיו לכם סידורים רבים וחבל לכתת רגליים בכל פעם שרוצים לקנות חלב או לבקר אצל הרופא ורצוי גם לבדוק כי מדובר בשכונה צעירה אם חיי הקהילה והשכנות חשובים לכם ואתם רוצים לאפשר לילדים להכיר חברים בני גילם.

בשורה התחתונה, חשוב מאד לזכור כי דירה למשפחה עם ילדים היא שונה במהותה מדירה לזוגות בלבד. על כן, חפשו את הדירה בנחת תוך שאתם מקפידים לבדוק את הפרטים הקטנים ואל תחפזו לרכישה מהירה ולא אחראית.