זה לא משנה אם מדובר בוירוס פשוט או פציעה קלה, או דווקא במקרים רפואיים חמורים ומורכבים יותר, אין דבר קשה יותר עבור הורה מלראות את הילד שלו סובל ועובר בדיקות וטיפולים לא נעימים אצל הרופא. עם זאת, כל הורה יכול לומר שכאשר מדובר ברופא מקצועי, סבלני, רגיש וקשוב – זה מקל על העניין באופן משמעותי ומאפשר בהחלט לשחרר ולעזור לילד להחלים ולהתגבר על הבעיה במהירות. אז איך יודעים שהרופא שבחרנו הוא אכן כזה רופא? ובכן, יש בהחלט דרכים לדעת זאת וכמה דברים חשובים שכדאי לשים אליהם לב באופן פרטני. הנה הדברים שחשוב שתקחו בחשבון.

זמינות וידע מקצועי מקיף

אין ספק שבמיוחד כאשר מדברים על טיפול בילדים, הגישה של הרופא היא חשובה ואפילו קריטית וממש בהמשך נרחיב על כך, אבל כשמדובר בבריאות שלנו חשוב לזכור קודם כל שכדאי לפנות לרופא הטוב והמקצועי ביותר בכל תחום טיפול. למעשה, ככל שהבעיה הרפואית היא מורכבת יותר, כך לדאוג שהרופא שאתם הולכים אליו מכיר את התחום ויודע להתייחס לדקויות ולשוני בין מקרים שונים מאותה המשפחה, וזה חשוב במיוחד אצל ילדים, שכן טיפול מוקדם בבעיות רפואיות הוא משמעותי לחיים שלהם כמבוגרים. למרבה הנוחות, היום אפשר לקבוע תור לרופא ילדים אונליין בקלות ובמהירות, כאשר אפשר למצוא בקלות מומחים מתחומים שונים בקרבת מקום המגורים שלכם, כך שזה לא צריכה להיות בעיה גדולה מדי למצוא כמה וכמה רופאים שמתאימים מבחינה מקצועית, ומכאן עליכם לנסות ולברר לגבי הגישה שלהם וההיסטוריה המקצועית שלהם.

איך יודעים שרופא הילדים מתאים לכם ולילד?

גישה

גם הילדים האמיצים ביותר חוששים ללכת לרופא וזה בהחלט הגיוני. אחרי הכל, בדיקות וטיפולים רפואיים כוללים כמעט תמיד חלקים פחות נעימים מבחינה פיזית ואם זה לא נעשה ברגישות המקסימלית, זה יכול להיות לא נעים עבורם במקרים הקלים ובמקרים קיצוניים יותר אפילו טראומתי. באופן כללי רופאי ילדים הם בדרך כלל כאלה עם רגישות גבוהה למדי וגישה טובה לילדים, אבל לפני שאתם ניגשים לכל רופא שהוא ובטח בהליכים הרפואיים המורכבים יותר, חשוב לוודא את זה על ידי התייעצות וקבלת המלצות. אם אתם מכירים אנשים או חברים בסביבה הקרובה שכבר יצא לכם ללכת לאותו הרופא תוכלו בהחלט לשאול אותם ואפשר גם לחפש ביקורות אובייקטיביות באתרי האינטרנט המובילים המרכזים מידע על כלל הרופאים בארץ.

חיפוש בגוגל

לפני שקבעתם את התור לרופא או אפילו לאחר מכן בטרם הטיפול, שווה להקליד את שמו בשורת החיפוש בגוגל. במקרים הטובים והרצויים תתקלו בהרבה מאד המלצות, סיפורי הצלחה ומטופלים שמעידים עד כמה הרופא היה סבלני ומקצועי בעת הטיפול בילד. במקרים הפחות טובים תגלו על דברים לא נעימים כמו תביעות או מקרים של רשלנות רפואית, הליכים רפואיים שהסתבכו, יחס לא הולם לילד בעל מוגבלויות או כל דבר אחר שעשוי להעיד על חוסר מקצועיות וחוסר יושרה אישית. במקרה הזה מנעתם למעשה נזק מראש ואתם פשוט יכולים לבטל את התור ולחפש רופא חדש.

מה לעשות במהלך הבדיקה?

בחרתם רופא ילדים בתחום מסוים ואתם ניגשים לבדיקה או טיפול בפעם הראשונה? שימו לב שלכם ההורים יש תפקיד מאד חשוב והוא הבקרה במהלך הביקור. שימו לב כי הכל מתנהל כשורה, כי הרופא לא מבצע הליכים חריגים או לא מוכרים ושהוא מתייחס לילד בכבוד ובסבלנות הראויה לו. אם משהו מרגיש לכם ללא ממש לפי הספר, אל תהססו לציין זאת או לשאול כל שאלה לגבי הבדיקה או הטיפול כי אתם מרגישים לא נעים.

זכרו שהאחריות על בריאות הילדים שלכם היא קודם כל על הכתפיים שלכם והישארו תמיד עם היד על הדופק.